HANDE DEMİREL
Gazeteci, Yazar, Televizyoncu

hande demirelKimdir?

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi yüksek lisans mezunu olan Hande Demirel, iletişim üstadı Prof. Dr. Ünsal Oskay’ın son öğrencilerinden.

Gazeteciliğe Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde lisans eğitimini aldığı yıllarda merak saldı. 1997 yılında, henüz öğrenciyken, Sabah Dergi Grubu 1 Numara Yayıncılık’ta sektör dergilerinde görev alarak işe başladı. Sabah Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yaptı. 2001 yılında Sabah Gazetesi bünyesinde çıkarılan ilk insan kaynakları gazetesi “İşte İnsan’ın kurucu ekibinde yer aldı.

Posta ve Hürriyet gazetelerinde çeşitli yazıları yayınlandı. 2002-2010 yılları arasında Türkiye’nin bir numaralı iş ve ekonomi dergisi Capital’de muhabir, editör ve son olarak Haber Müdürü olarak görev aldı.

2011 yılında BloombergHT’nin Londra temsilcisi olarak Londra’ya yerleşti. Bloomberg International’ın Avrupa Merkez Ofisi’nde 2 yıl bu görevi sürdürdü. Bu süreçte New York ve Roma’da da çeşitli görevlerde bulundu.

London School of Journalism’de aldığı uluslararası gazetecilik eğitiminin yanı sıra son 8 yıldır üzerinde yoğunlaştığı finans ve para piyasaları alanında çeşitli sertifika programlarını tamamladı.

Bugüne kadar dünyada ve Türkiye’de onlarca CEO ve iş adamı ile röportajlar yapan Hande Demirel, finans sektörünün yanı sıra yönetim, liderlik, insan kaynakları, pazarlama, iş modelleri ve stratejileri üzerine araştırmalar hazırladı. Çok sayıda iş kitabı özeti, Capital dergisinde yayınlandı.

2001-2010 yılları arasında ayrıca, Doğan Burda Dergi Grubu bünyesinde, teknoloji dergisi “Digital”, Siemens AG’nin tüm dünyada yayınladığı ve  gelecek teknolojileri ile uygulamalarına yer verdiği dergisi “Gelecek ve Trendler”, iş dünyasına yönelik life style dergisi “CEO Life” gibi yayınların yönetmenliğini üstlendi. Yatırım fonları, bireysel emeklilik sistemi, faktoring üzerine yayınlar hazırladı. Özel sektöre kurumsal dergiler, iletişim danışmanlığı yaptı.

Halen çeşitli eğitim kurumlarında “ekonomi gazeteciliği” dersleri ve yöneticilere özel medya iletişim dersleri veriyor. İş dünyasına yönelik kamu ve özel sektörce düzenlenen konferans, seminer vb organizasyonlarda moderatörlük yapıyor.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Hande Demirel, bir dünya vatandaşı olarak, gazeteci kimliğinin yanı sıra müzik, sanat, toplum bilim ve seyahatle meşgul.

Türkiye’ye döndüğü Eylül 2013 tarihinden Eylül 2014 tarihine kadar BloombergHT’de Piyasa Hattı ve Akıllı Para adlı programlarını hazırlayıp sundu. Şu an BloombergHT’de Piyasa Hattı, Fokus ve KOBİ Destek programlarını hazırlayıp sunuyor.

Konuşma Konuları

• Güncel Ekonomi
• Ekonomi Neden Önemli?
• İş Dünyası
• Kobiler Nasıl Uzun Yaşar?
• İş Hayatında Kadın Olmak


Sosyal Ağlarda Paylaş