GÜLSÜM AKŞİT
Penguen Dergisi Genel Müdürü

Gülsüm Akşit

Kimdir?

Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1995-1998 yılları arasında İFR’de (İstisnai Filmler ve Reklamlar) yapımcı olarak çalıştı ve Tefal – Sen Her şeyi Düşünürsün ve Luna- A La Luna, Yayla – Evin Neşesi gibi TV programları, pek çok reklam filmi ve yabancı belgeselin yapımında görev aldı.

1998-2000 döneminde Eti Pazarlama AŞ’de Ürün Müdürü olarak profesyonel hayata devam eden Akşit, çocuk ve gençlik segmentini kapsayan 35 markadan sorumlu olarak çalıştı ve 2 yılda 10 lansman yaptı. Sorumlulukları arasında müşteri kampanyaları ve ticari promosyonların planlanması, bütçe, fiyatlandırma ve reklam kampanyalarının da  düzenlenmesi olan Akşit, aynı zamanda özel medya projeleri de yürüttü.

2000-2006 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ Pazarlama Grup Başkanlığı’nda Pazarlama Müdürü olarak çalışma hayatına devam eden Gülsüm Akşit, Hürriyet ana markası ile beraber 14 alt markanın da pazarlama yetkilisi  olarak çalışmalarına devam etti. Bu dönemde marka  yönetimi ve pazarlama araştırmaları koordinasyonunu da sağlayarak, stratejik medya planlama/satın alma ve reklam/imaj  kampanyalarının yönetimi görevlerini de sürdürdü.

2006-2008 yılları arasında Sony Eurasia Pazarlama AŞ’de Stratejik Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Akşit, Sony Türkiye’nin tüm pazarlama iletişimi ve kurumsal iletişimini  yürütmüş ve bu plan dahilinde yerel reklam ve promosyon bütçe planlaması, sponsorluk ve özel etkinlik projelerine yer vermiştir. Eş zamanlı olarak 2006-2007 döneminde şirketin Ticari Pazarlama saha ekibinin reorganizasyon projesini de yürütmüş,  Sony VAIO Türkiye lansman ve INTEL/Microsoft entegre pazarlama çalışmalarının sorumluluğunu üstlenmiştir. 2009 Temmuz ayı itibariyle Star TV markasına ilişkin ürün, marka ve imaj yönetimi, kurumsal iletişim, sponsorluk, pazarlama iletişimi ve yine bu markaya ait tüm stratejik pazarlama çalışmalarını içeren faaliyetlerin koordinasyonundan sorumlu olarak çalışmaya devam etmektedir.

Profesyonel hayatın yanı sıra kişisel gelişimi de ön planda tutan Gülsüm Akşit; Eğiticinin Eğitimi, Güçlü Markalar Yol Haritası & Pazarlamada Büyük Resim, Antwerp İşletme Okulu – Başarı için Gazete Pazarlaması INMA Programı (Antwerp & Boston), Etkin Liderlik, Stratejide Oyun Teorisi, NLP ile Etkin İletişim, Pazar Segmentasyon Araştırmaları vb pek çok konuda eğitim almıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Akşit, 2004 yılından bu yana Eğitişim Kariyer Enstitüsü Sertifika Programları’nda ders vermeye devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Konuşma Konuları

Pazarlamanın Temel Taşları & Üründen Markaya Giden Yol
Kurumsal İletim mi, Kurumsal İletişim mi?
Bütünleşik Pazarlama Araçları ve 360 Derece Pazarlama
Kriz Dönemlerinde Pazarlama Tüyoları
Marka İletişimi, Gelişimi ve Yönetimi & Veri’den Yöngörü’ye Yolculuk
Tanzim mi? Teşhir mi? Marka Elçiliği mi?Sosyal Ağlarda Paylaş