AHMET C. BOZER
Coca-Cola International Başkanı

Ahmet C. Bozer

Kimdir?

20 yılı aşkın yöneticilik deneyimine sahip olan Bozer, TED Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1983 yılında Georgia State Üniversitesi’nde Bilgi İşlem Sistemleri konusunda Master eğitimini tamamladı.

1990 yılında Coca-Cola şirketinin Atlanta’daki merkezinde finansal sistemler konusunda görev üstlenen Ahmet C. Bozer, 1992 yılında Coca-Cola Türkiye Bölgesi Finans Müdürü olarak atandı. Coca-Cola Türkiye şişeleme operasyonlarında Finans Direktörlüğü ve Murahhas Azası görevleri ardından, 2000 yılında dokuz ülkeden oluşan Coca-Cola Avrasya Bölüm Başkanlığı’na getirildi. Kısa süre içinde önce Ortadoğu ülkeleri, ardından Balkanlar, Rusya, Hindistan Yarımadası ve son olarak da Afrika Kıtası ülkelerinin de katılımıyla, Bozer’in Coca-Cola faaliyetlerini yönettiği ülke sayısı 90’a yükseldi. Coca-Cola Şirketi Yürütme Kurulu’nda da üye olarak görev yapan Ahmet Bozer, şirketin sosyal politikalar konseyinin aktif bir üyesi olarak şirketin kurumsal itibar çalışmalarında da öncülük rolü üstleniyor.

2002 – 2005 yılları arasında Amerika – Pakistan İş Konseyi’nin ilk başkanı olarak, aynı yıllar arasında Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Yönetim Kurulu’nda aktif görev yapmıştır. 2004 yılından beri Amerikan Ticaret Odası Uluslararası Yönetmelikler Komitesi Üyeliği’ni de sürdürmektedir.

Fatoş Bozer ile evli ve 2 çocuk babasıdır.

Konuşma Konuları

Liderlik
Sürdürülebilir Başarı


Sosyal Ağlarda Paylaş