AHMET C. GÖBÜT
Danışman

Ahmet Cezmi Göbüt


Konuşma KonularıÖğrenilen Liderlik
Motivasyon
Tüm Varlığınla Satış


Kimdir?1979 yılından bu yana satış dünyasının içinde olan Ahmet Cezmi Göbüt, değişik sektörlerde satış yöneticiliği ve pazarlama müdürlüğü yaptıktan bir süre sonra inşaat alanında faaliyet gösteren kendi işini yürüttü. 1991 yılında Ankara’da Amerikan firması RAINBOW’da eğitim müdürlüğü, yeni ofislerin açılmasında oryantasyon ve eğitim çalışmaları yaptı. Amerika’da aynı firma için marketing eğitimi aldı. Türkiye’ye döndükten sonra 1992 yılında İstanbul RAINBOW’un bayisi olarak çalıştı. Ekibi ile birlikte 24 ay içinde 21 kez dünya birinciliği elde etti. 1994 yılında İsviçre REKA Pazarlama Projesi’nin oluşturulması ve kuruluş çalışmalarının yapılması, elemanlarının eğitimi, Türkiye Distribitörlüğü; 1995 yılında Alman DELPHİN Pazarlama Projesi’nin oluşturulması ve kuruluş çalışmalarının yapılması, elemanlarının eğitimi, Türkiye Distribütörlüğü yaptı.

1995 yılında CINE 5 Pazarlama A.Ş.’nin pazarlama projesinin oluşturulması ve kuruluş çalışmalarının yapılması, satış ekibi eğitimi, bayilerin satış arttırma çalışmaları, Ulusal Roadshow Projesi, Standlar ve Satış Arttırma Projesi yaptı. Bütün bu çalışmalar sonrasında 140.000 adet olan üye sayısı 440.000 adede yükseldi. 1995 yılında SHOWPA Pazarlama Projesi’nin oluşturulması ve çalışanların eğitimi projelerini yürüttü. 1998 yılında SABAH Gazetesi İŞ PARA İNSAN adlı gazetenin pazarlama projesinin oluşturulması ve kuruluş çalışmalarının yapılmasında rol aldı. KENWOOD firmasının pazarlama projesinin oluşturulması, kuruluş çalışmalarının yapılması ve çalışanlarının eğitimi gibi pek çok ilke imza attı.

Kilometre Taşları1991 yılından bu yana değişik kuruluşlara verilen motivasyonel satış eğitimleri vermiş, değişik kuruluşlar için takım çalışmasına yönelik koordinasyon ve başarılı takım çalışmaları yönetiminde bulunmuştur.

1996 yılından sonra yönetim kurullarına gözlemci olarak katılmak ve yönetim kurulu toplantılarında ortaya çıkan problemlerin tespiti ve çözümü hakkında başkana bilgi verilmesi,

1997 yılından sonra yönetim danışmanlığı, doğrudan pazarlama, bayi kanalları ile pazarlama, medya pazarlaması, e-pazarlama, multi-level pazarlama, devre tatil sistemi, telefon ile satış eğitimleri, gelen telefonları cevaplama ve satışa döndürme eğitimleri, değişik sektörlere özel eğitim programları, potansiyel müşteri araştırması, piyasa araştırması, motivasyon gibi konularda eğitimler vermiştir.

2001 yılından itibaren Hollanda Kuzey Denizi’nde balıkçı tekneleriyle, outdoor, liderlik eğitimleri vermiştir.

2001 – 2004 Rainbow Türkiye Genel Koordinatörü olarak yeniden yapılanma ve Rainbow Türkiyenin 2001 yılı ocak ayında Dünya Şampiyonluğu süreçlerinde görev almıştır.

2004 Mart ayında Avusturya’da Telehome adlı şirketin yapılandırılmasında ve 2004 yılı Eylül ayından itibaren “Coffee Caribe~m”Türkiye’nin yapılandırılmasında bulunmuştur.


Sosyal Ağlarda Paylaş