ALTAN ÖZEN
Kariyer ve Yaşam Koçu / Eğitmen

Altan Özen

Konuşma Konuları

Koçluk Becerileri, Kariyer Koçluğu, Yöneticiler için Koçluk
Kadınlar ve Gençler İçin Liderlik ve Koçluk
Geleceği Planlamak ve Hedefleri Gerçekleştirmek
Empatik Anne ve Baba Olmak
Zaman / Yaşam Yönetimi, Sunum Teknikleri ve Eğitmen Okulu
Duygusal Zeka, Empatik İletişim Becerileri, Yaratıcılık ve Motivasyon


Kimdir?Kütahya’da doğdu.

1990 yılında Saint-Benoit Lisesi’nden ve 1994 yılında da Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi’nden mezun olduktan sonra, Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Kadın Araştırmaları üzerine yaptı. “Türkiye’de Kadına Yönelik Şiddet ve Kadın Sığınaklarının Rolü ” konulu master tezini tamamladı.

Çalışma hayatına 1995 yılında Galatasaray Eğitim Vakfı’nda başladı. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nda da dört yıl boyunca basınla ilişkiler, eğitmenlik, yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda temsilcilik, proje sorumlusu gibi roller üstlendi. Bu süreçte eğitmenlik rolü ağır bastı.

Eğitmenlik alt yapısını sağlamlaştıracak bir dizi eğitimden geçtikten sonra Case Learning Eğitim ve Danışmanlık firmasında iki yıla yakın süreyle farklı projelerde eğitim danışmanı olarak çalıştı. Türkiye’nin farklı illerinde eğitimler verdi.

Bağımsız olarak çalışmaya başlamadan önce dört yıl boyunca Ergo İsviçre Sigorta’da Eğitmen olarak görev yaptı. Bu süreçte bir çok farklı konuda, her kademeden personel ve yöneticileri için eğitimler hazırladı ve sundu.

İletişim Becerileri, Ekip Çalışması, Yaratıcılık, Zaman Yönetimi, Temel Yönetim Becerileri, Eğiticinin Eğitimi, Satış Becerileri, Sunum Teknikleri, Duygusal Zeka, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Zor Müşteriler ve Şikayetlerle Başa Çıkma verdiği eğitim başlıklarından bazıları. Ayrıca geniş kapsamlı Outdoor projelerinde de yer aldı.

Kendisi de farklı konularda eğitim çalışmaları içinde bulunmaya üniversite hayatı sonrasında da devam etti. Bir çok kişisel gelişim eğitiminin yanı sıra, Psikodrama Eğitici Eğitimi’ne ve Maltepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ilk Yaşam Koçluğu Sertifika Programı’na katıldı. Ayrıca yurt içi ve dışı seminer organizasyonlarında da çeşitli STK’ların temsilcisi olarak yer aldı.

Yaşam Koçluğu Sertifikası’nı aldıktan sonra bu alanda çalışmalarını derinleştirmek istedi ve Fa Coach Academy ile yollarını birleştirdi. The Coaching İnstitute Kapsamlı Koçluk Sertifikası’nı aldı. Bireysel koçlukların yanı sıra Kapsamlı Koçluk Sertifika Programı Eğitmenliği yaptı. Bu çalışmalar ve yer aldığı projeler kendisini kariyer alanındaki çalışmalarını arttırmaya yöneltti.

Kişisel Gelişim Eğitimleri alanında da Erns’t Young ile birlikte uzun süre çalışmalar gerçekleştirdi.

Uğur Dershaneleri’nde anne babalara ve öğrencilere yönelik eğitim ve koçluk çalışmaları gerçekleştirdi. ÖSS ve OKS hazırlık öğrencilerine sınav dönemlerinde koçluk yaptı. Üniversite öğrencilerine özellikle mezuniyet aşamasında kariyer koçluğu yaptı. Mutlu çalışmak isteyen bir çok yetişkinle de yeni bir kariyer için koçluk çalışmalarını gerçekleştirdi.

Eğitişim Kariyer Enstitüsü ile birlikte Kariyer Koçluğu çalışmalarına hız verdi.

“Pazartesi Sendromu” yaşamayan kişilerin keyif aldıkları işlerde mutlu çalışabilmelerine ve yaratıcılıklarını böylece en yüksek düzeyde kullanabilmelerine destek olabilmek amacıyla “Mutlu ve Başarılı Kariyer” konusuna odaklanarak çalışmalarını sürdürmeyi hedeflemektedir.

Ayrıca lisans eğitiminden bugüne kadın çalışmalarına olan ilgisi ve bilgisi onu iş dünyasında kadının konumlanışını sorgulamaya yöneltti ve bu alanda çok önemli bir açık olarak gördüğü konularda kadınlara özel çalışmalar yapmaya teşvik etti. Kadınların liderlik becerileri, annelik sonrası iş hayatına yön verebilme gibi konularda çalışmaları bulunmaktadır.

www.insankaynaklari.com ; www.kadinlararasi.com web sayfalarında; Artı Eğitim ve Personal Excellence dergilerinde kariyer ağırlıklı çeşitli yazılar yazmaktadır.

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı ve Kadın Eserleri Kütüphanesi Bilgi Merkezi Vakfı’nın Kurucu Üyesi.

Güneş ve Hayal adında iki küçük kızı var. Yarı zamanlı annelik yapıyor.


Sosyal Ağlarda Paylaş