ARET VARTANYAN
Yazar

Kimdir?

Aret Vartanyan 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk gençlik yıllarında Uzakdoğu felsefesine yoğunlaşan Vartanyan, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra burslu olarak Oxford Üniversitesi’nde Teoloji okudu ve Batı Felsefesi üzerine çalışmalarını yoğunlaştırdı.13 yıl kurumsal hayatta İletişim Danışmanı olarak çalıştıktan sonra ilk kitabı 2008 yılında yayımlandı ve aynı yıl bugün yüzbinlerce katılımcıya ulaşan Yaşam Atölyesi’ni kurdu.

 

Yaşam amacını, ’Dünyada bir tek insanı bile dışarıda bırakmadan, her bireyin kendini ve yaşam amacını sevgi üzerine kurulu bir zeminde gerçek kılmasını sağladığı bir dünyaya hizmet etmek’ olarak ifade eden Aret Vartanyan, her şeyden önce insana inanıyor. Din, dil, ırk, ünvan, cinsiyet, zengin-fakir gibi etiketlerin ötesinde insanın gerçekliğinin altını çizerken çalışmalarıyla kısa sürede yüzbinlerce insanın yaşamında farklılık yarattı.

Okurlarıyla hayata dair bir sohbet olan ’Sen ve Ben’, İstanbul ekseninde insanı, yaşamı irdeleyen ve farklılıklarla bir arada yaşamanın romanı ’Bir Nefes İstanbul’, bir bedende kaç kişi yaşadığımızı ve hayatın içindeki rollerimizi kadın ve erkek olgularıyla sorgulayan ’Bin Yüz Bir İnsan’, onbinlerce danışanı ile gerçekleştirdiği çalışmaları kendi yaklaşımları ile birleştirerek yaşamın farklı kulvarlarına ışık tutan ’Gerçekten Yaşıyor Musun?’ ve aşkı yeniden tanımlayan, bildiğiniz aşkı unutun diyen ’Çırılçıplak Aşk’ ile bir milyondan fazla okura ulaştı. 2015 Nisan ayı sonunda çıkması planlanan 6. kitabı olan Gitme Zamanı’nın ilk baskısı 100.000 adet olarak basılırken, yıl sonuna kadar 500.000 adetlik baskının aşılması öngörülüyor.

2011-2014 yılları arasında gerçekleştirdiği ’Buyrun Paylaşalım’, ’Sen ve Ben’ ve ’Konuşanlar Kulübü’ TV programlarıyla ekranda televizyon dünyasının dikkatini çeken bir başarı elde eden Vartanyan, yüzbinlerce izleyicinin oluşturduğu paylaşım platformu hayata geçirdi.

Yaşam Atölyesi ve AVCT çatısı altında çalışmalarını sürdüren Vartanyan, her yıl atölye çalışmaları dışında Türkiye’nin dört bir yanında üniversitelerde, şirketlerde ve açık konferanslarda yaklaşımlarını paylaşıyor. 2013 yılında davet edildiği uluslararası kongre, konferans ve çalışmaların ardından, kitapları yabancı dillere çevrilmekte olan Vartanyan, 2015 yılında atölye çalışmalarını ağırlıklı olarak yurtdışına taşıyor.

Konuşma Konuları

• Gerçekten Yaşıyor musun?
• Yaşamdaki ‘Ben Gerçeği ve Rollerimiz’
• İş ve Özel Yaşam Dengesi
• Aşk, İlişkiler ve Evlilik
• İsteği İnanca dönüştürmek
• Çok Yönlü İletişim İçin Açık ve Güvenilir İlişki Kurmak
• Şirket Senfonisini Yaratmak
• Yeni Bin Yılda Yeni Zaman Kavramı ve Yönetimi
• Motivasyon, Liderlik ve Takım Çalışması

Kitaplar


Sosyal Ağlarda Paylaş