ATINÇ YILMAZ
Marsh Emirates CEO

Atınç Yılmaz

Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Atınç Yılmaz, hemen ardından Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık alanında MBA programını tamamladı. MBA programını takiben, Sigorta&Yatırım konusunda City University, Business School Londra’da diploma programına katıldı. Hemen ardından çeşitli sigorta aracılık hizmetleri ve reasürans şirketlerinde uluslararası iş tecrübesi kazandı. Europa Finance, Nelson Hurst Marine Reinsurance Broker, Harris & Dixon Reinsurance Broker, Scottish Lion Reinsurance, Guardian Royal Exchange Londra da çalıştığı şirketlerden bazılarıdır.

Türkiye’de iş hayatına, 1989-1990 yılları arasında Anadolu Sigorta’da Bireysel Hayat Sigortası satışı ile başlayan Yılmaz, 1991-1993 yılları arasında Nordstern Sigorta A.Ş.’de Yönetici adayı olarak devam etti ve şirketin tüm teknik departmanlarında deneyim kazandı. Ardından 1993 yılında Şeker Sigorta’ya geçen Yılmaz, 1995 yılına kadar sırasıyla ARGE ve Reasürans Departmanlarında uzman olarak çalıştı. Şeker Sigorta’da çalıştığı dönemde, şirket cirosunda önemli artış sağlayan 2 yeni sigorta ürünü geliştirdi.

Ardından 1996 – 2009 yılları arasında Marsh Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu.

1996-1998 yılları arasında Marsh Türkiye’de Müşteri Yöneticisi olarak çalışan Atınç Yılmaz, 1998-2001 yılları arasında Müşteri Hizmetleri Bölümü Müdürü olarak görev yaptı. Mercedes Benz Turk, Robert Bosch, Honda, Toyota, Kale Seramik Holding, Sabancı Holding, Borusan Holding, Zorlu Holding, Koç Holding gibi şirketlerin sigortacılık hizmetlerinin dizaynı, pazarlaması ve uygulama çalışmalarını ekibiyle birlikte yürüttü. Yap – İşlet – Devret projelerinin özellikle enerji ve havacılık alanında faaliyet gösterecek projeler için finansman sağlayan şirketlerin sigortacılık hizmetleri konusunda Marsh Türkiye Proje Finansman Riskleri Ekip Lideri olarak hizmet verdi. 1997’den 2001’e kadar olan süreçte Marsh bünyesinde satış segmenti lideri oldu. Üstün başarılarından dolayı, enerji ve altyapı Avrupa Network’üne ülke temsilcisi olarak katıldı.

2001 – 2006 yılları arasında Büyük Kurumsal Müşterilerden sorumlu Risk Yönetimi Segment Lideri olarak Marsh Türkiye’de çalışmaya devam eden Yılmaz, büyük çaplı kurumsal müşterilere, alt yapı ve enerji projelerine ve bazı sektörlere, sigorta ve risk yönetimi çözümleri alanında ekibiyle birlikte hizmet verdi. Direktörü olduğu bölümün hizmet yelpazesinde 250’den fazla büyük kurumsal müşteriye, 5’i doğrudan raporlama yapan müdürler olmak üzere, toplam 40 kişilik bir ekip ile hizmet vererek bu hizmeti şirket cirosunun oldukça önemli bir bölümünü oluşturdu. Risk Yönetimi Segment Direktörü olarak kendi alanında şirkette rekor bir büyüme oranı yakalayarak son 6 yıl süresince her yıl ortalama döviz bazında %20’nin üzerinde büyüme sağlayıp Marsh Avrupa’da en hızlı büyüyen segment haline geldi. Müşteri çalışmaları konusundaki üstün başarısından dolayı, 2002 yılında Marsh Avrupa Mükemmel Müşteri Hizmeti Ödülüne layık görüldü.

Risk Yönetimi Türkiye Segmenti’nin dikkat çekici başarıları , Avrupa – Ortadoğu – Afrika Bölgesi’nde 2006 – 2007 ve 2008 yıllarında en iyi Risk Yönetimi Segmentlerinden birisi olarak seçilmesini sağladı. Ayrıca, Marsh Avrupa ve Ortadoğu Bölgeleri’nden 100 üst düzey yönetici aday arasından çok sıkı bir seçim sürecinden sonra seçildiği, 2003 – 2006 yılları arasında 3 yıl süreyle devam eden “Hızlandırılmış Liderlik Programı”na katıldı. Program süresinde ‘Yükselen Pazarlarda Büyük Kurumsal Müşteri Yönetimi’ konulu bir projeyi tamamlayıp Marsh Avrupa – Ortadoğu – Afrika Bölgesi Yönetimine sundu.

Atınç Yılmaz, Nisan 2006 – Temmuz 2008 döneminde Marsh Türkiye’de Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Risk Yönetimi Segmentine ilişkin görevinin haricinde, Marsh Türkiye Satış ve Pazarlama İcra Kurulu’nda koordinatör olarak rol aldı. 2006 yılında Marsh’ın Dünya çapında en iyi performans gösteren çalışanları için verdiği ödülü, Ocak 2007’de Miami’de alarak bu ödülü Türkiye’den ilk kez alan kişi oldu.

Atınç Yılmaz, Temmuz 2008 itibariyle Marsh Global’in, Yönetici Ortak statüsünü kazandı. Risk Yönetimi Uygulama Segmenti, Tüketicilere Yönelik Bireysel Katma değerli Ürünler Uygulama Segmenti, Enerji ve Altyapı Riskleri, Asya Müşteri Network’ü Türkiye Sorumluluğu ve Marsh Türkiye Pazarlama ve Satış Yönetimi İcra Kurulu Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

Atınç Yılmaz Nisan 2009 itibariyle Marsh Asya bölgesinde, Marsh Endonezya CEO’su olarak atanmış ve görevine devam etmektedir. Yılmaz, aynı zamanda, Marsh Asya Bölgesi Yönetimi İcra Grubu Üyesi’dir.

Konuşma Konuları

Risk Yönetimi
Sigorta
Liderlik ve Değişim
Asya’da Liderlik


Sosyal Ağlarda Paylaş