AYDIN BAGATER
Pazarlama Danışmanı

Aydın Bagater

Konuşma Konuları360 Derece Pazarlama İletişimi; Bütünleşik Pazarlamada 3N
Marka Yönetimi; Markalar ve gelecek zamanlar…
Stratejik Pazarlama Yönetimi; Startejik pazarlama mı operasyonel pazarlama mı?
Sponsorluk Yönetimi; Bir üvey evlat:Sponsorluk
Ajans İlişkileri Yönetimi; Bir müşteri nasıl gider / nasıl gelir: Ajans İlişkileri
Medya Planlama Yönetimi; Bir deli işi: Medya Planlama
Kriz Yönetimi; İletişimin tepe noktası: Krizde İletişim


Kimdir?İstanbul doğumlu. Saint Benoit Fransız Lisesi Matematik bölümü mezunu. Daha sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi ve Southeastern University Washington D.C. ‘de İş İdaresi okudu.

İstanbul’a döndükten sonra aldığı ilk iş teklifi olan Edip İplik A.Ş.de Uzman olarak çalışmaya başladı. Türkiyenin tekstil alanında en büyük şirketlerinden biri olan Edip İplik’te 2 seneye yakın çalıştı…Daha sonra askerlik görevi nedeni ile ayrıldı ve denizci kısa dönem olarak askerliğini tamamladı. Bir sonraki adresi ilk önce Sandoz ve Sandoz – Ciba Geigy ile global olarak birleşince Novartis oldu.Burada OTC ürünlerinin Marka Müdürü olarak görev aldı. Novartis’te iken Hürriyet Gazetesi’nden aldığı bir teklif ile Hürriyet Gazetesi Pazarlama Yöneticiliği görevine geldi. Basında Promosyon Savaşları olarak nitelenen bu dönemde 2 yıla yakın çalıştı. Hürriyet Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra Doğuş Holding’e İletişim Müdürü olarak geçti. Holding çatısı altında Lider iletişimi Kurumsal İletişim ve özellikle medya ve otomotiv grupları ve markaları için çok yoğun mesai harcadı. 5 yıl süren Doğuş Holding görevinden sonra Vodafone Türkiye’ye Kıdemli Reklam ve Medya Müdürü olarak atandı. Telsim’in Vodafone’a dönüşüm sürecini, Vodafone Türkiye lansmanı sürecini ve 4,5 yıl boyunca 50’ye yakın pazarlama iletişimi kampanyasının hayata geçmesinde rol aldı. CNR Holding ‘de görev yaptığı kısa sürenin ardından şu anda bir iletişim ajansında yönetici ortak olarak profesyonel hayatına devam ediyor.

Profesyonel hayatında Türkiye’nin tüm çalkantılı dönemlerini yaşadığı için yönetimsel olarak gerek stratejik gerekse operasyonel anlamda değişim süreçlerini iyi algılaması ve yönetmesi ile biliniyor.Proje bazlı çalışmalarında ekip ruhunu iyi tanıması ve en kaotik zamanlarda pozitif yansımaları tanınıyor. Novartis’te iken Zurich’te ekip üyesi olarak katıldığı Calcium Sandoz Projesi ve Threaflu P lansmanı; Doğuş Holding’te iken yürüttüğü Doğuş Grubu Algı Araştırması, Ixir CRM projesi, lansmanı içerisinde yer aldığı Doğuş Motor Sporları ve Seat Cup Projesi; Vodafone da iken markanın Türkiye lansmanı ve 47 ayrı pazarlama projesi farklı konumlarda içerisinde olduğu ve imzası bulunan önemli projelerden bazılarıdır. Son olarak 2010 yılında Türkiyede ilk defa Davos Toplantıları örnek alınarak gerçekleştirilen ve 26 ülkeden farklı profillerin bir araya geldiği Boğaziçi Bölgesel Ortaklık Zirvesinin koordinasyonunu başarı ile yürüttü.

Yoğun bir Agahtha Christie ve kahrmanı Hercule Poirot hayranı.Aynı zamanda farklı aksiyon ve polisiye romanları okumaktan ve CSI serilerini seyretmekten büyük zevk alıyor.Uzun yol araba kullanmak en sevdiği hobilerinden bir tanesi.

İnternetsiz bir hayatın olabilemeyeceğini düşünen bir internet kullanıcısı. Sosyal paylaşım sitelerinin çok etkin takipçisi. Amatör bir blog sahibi. Aydın Bagater farklı sektörler ve çeşitli projelerde bugüne kadar yaşamış olduğu tecrübeleri paylaşmak ve aktarmak için eğitmenlik ve konuşmacılık yapmaya devam etmektedir.


Sosyal Ağlarda Paylaş