AYŞENUR YAZICI

Ayşenur Yazıcı

Konuşma Konuları“Kozmetik” ve “Medyanın Hayatımızdaki ve İnsan İlişkileri Üzerindeki Etkisi”
Sosyal Hayatta Birbirimizi Algılayış Şekillerimiz…
Güzel Nedir’i Kim Belirler?
Moda ve “bana bak, beni gör, beni sev” Egosu İçinde İnsanoğlu
Modern Hayat ve Alt Güdülerimiz= Alış veriş…
İnsanlardaki Alım Dürtüsü, Psikolojisi ve Reklamlarla Yönetilen Hayatlarımız


Kimdir?Ayşenur Yazıcı, 1958 yılında Erzurumlu subay bir baba ve Elazığlı öğretmen bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.

İlkokulu Anadolu’nun çeşitli yerlerinde, ortaokulu Paris’te, liseyi Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde, üniversiteyi Fransa’nın Lyon şehrinde Rhone Akademisi’nde tamamladı. Kozmetoloji ve Sahne Sinema Sanatları eğitimi aldı.

1983 Yılında İzmir TRT’de çalışmaya başladı. TRT’deki işine devam ederken Christian Dior firmasının Türkiye temsilciliğinde 5 yıl teknik müdür ve eğitmen olarak görev aldı. Printemps Mağazaları’nın reklâm, animasyon ve halkla ilişiler müdürlüğü görevinde bulunduğu yıllarda geniş çerçeveli kozmetik promosyonlarının ilk uygulayıcısı ve tanıtıcısı oldu. 1990 Yılından beri özel televizyonlarda spiker olarak çalışıyor, programlar yapıyor. Bu meslekte 50’den fazla ödülü var. Türk Dil Kurumu tarafından en büyük unvan olan “Türkçeyi en iyi kullanan spiker” ödülüne layık görüldü.

Zülfü Livaneli’nin Şahmeran filminde dünyaca ünlü makyör Serge Mentelet ile beraber çalıştı. 1990 Yılından bu yana çeşitli haftalık dergilere kozmetik yazıları, psikolojik testler hazırladı ve yayımladı, gazetelerde köşe yazarlığı yaptı.

Epsilon Yayınevi’nden çıkan “Ekmek Arası Hayat”, “Bedriye”, “Kadınlar Ağlar”, “Makyajda Sihirbazlık Numaraları” , “Son 13 Gün”, “Sizin Hikayenizi Çaldım” , Boyner Yayınevi’nden çıkan “Yaşama Yetişemeyenlere Mucize Çözümler”, Doğan / Egmont Yayınevi’nden çıkan ” Sensin Mağara Adamı ” ve Tekin Acar Cosmetics Mağazaları için özel olarak hazırlanan “En Pratik Cilt Bakım Rehberi” isimli kitapları var. Antoloji şiir yarışmasında ödül almıştır. Renklerle terapi ve yaşam üzerine etkileri, düşünce gücünün yaşamımıza etkisi üzerine üniversitelerde seminerler vermektedir.

Evrensel enerjiyi kullanma tekniğine dayalı öğreti olan Reiki’de mastırdır. Tasavvufa ve özellikle “yaşam ışığımı değiştirdi” dediği mesneviye özel bir tutkusu vardır. İngilizce ve Fransızca bilen yazıcı bir çocuk annesidir.


Sosyal Ağlarda Paylaş