BİLGİN SEMİZ
Danışman

bilgin-semiz

Kimdir?

İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Bilgin Semiz, bu arada da İTÜ Güzel Sanatlar’da amatör tiyatro yapmaya ve önce yarı zamanlı sonrasında da tam zamanlı olarak Gantek’e bağlı çalışmaya başladı.

Üniversite sonrası, uzun dönemli stajyer olarak çalışmaya başladığı Microsoft Türkiye’deki 6 aylık stajından sonra Microsoft’ta tam zamanlı göreve başladı. 10 yıla yakın süre Microsoft’ta; satış, pazarlama, kanal yönetimi, distribütör yönetimi ve satış kanalı müdürlüğü de dahil olmak üzere birçok pozisyonda bulundu ve bu süre içerisinde Microsoft Drama Club’ı kurarak şirket içi toplantılarda ve ürün lansmanlarında çeşitli skeçler hazırladı ve sahneledi. Ayrıca Şirket İçi Eğitim Akademisi’nde, Etkin Toplantı Yönetimi ve Beden Dili üzerine de seminerler verdi.

Apple’ın Türkiye’deki kendi ofisini açma planları ile beraber, kurucu yönetim ekibinin Prosumer’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Apple Türkiye’ye katıldı. 2,5 yıla yakın süre içerisinde yoğun bir “start-up” deneyimi elde etti ve Apple’ın birçok operasyonunu Türkiye’de başlattı. Birçok önemli projede aktif olarak görev aldı ve Apple’ı çok iyi tanıma fırsatı elde etti.

Kasım 2013’te ise 30 yıllık aile işletmesine odaklanmak ve deneyimleriyle beraber aile şirketini kurumsal bir yapıya geçirebilmek için Apple’dan ayrıldı.

Aile işi ile beraber tecrübelerini paylaşabilmek için Keynote Speakers Agency bünyesinde konuşmalar ve danışmanlık yapıyor.

Bilgin Semiz’in uzmanlık alanlarını; İş Yönetimi (Planlama, Satış Tahminleri, Talep ve Stok Analizi), Distribütör Yapılanması, Atanması, Yönetimi; Kanal Yapılanması, Atanması, Yönetimi; Eğitimin Dönüşümü ve Eğitim Teknolojileri; Kurumsal Satış Yönetimi; Perakende Yapılanması, Farklı Perakendecilik şeklinde sıralayabiliriz.

Konuşma Konuları

İnovasyon
Üretim, Planlama, Satış, Analiz
Kurumsal Diplomasi


Sosyal Ağlarda Paylaş