BÜLENT BALKAN
Hukuk Danışmanlığı

Bülent Balkan

Kimdir?

Etik, Hukuk, Bankacılık alanlarında eğitimler verip danışmanlık projeleri yürütürken aynı zamanda avukatlık, bilirkişilik, marka patent vekilliği alanlarında çalışmaktadır.

1987 yılında İktisat Bankası Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak başladığı iş yaşamına Genel Müdürlük Krediler Yöneticiliği ve şubelerde yöneticilik görevleri ile devam etti. 1997’de denetim ve operasyon sorumluğunu üstlendiği Mepaş Medya Pazarlama A.Ş.de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1998-2002 tarihleri arasında Tekstil Bank’ta yönetim kuruluna bağlı olarak Teftiş Kurulu’nu yönetti.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ile İ.Ü. Hukuk Fakültelerini bitiren Balkan, yüksek lisansını Marmara Üniversitesinde “Bankacılıkta Temel Etik Yaklaşım” adlı tezi ile tamamladı, aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmektedir. Yayımlanmış makaleleri yanı sıra yenilerini oluşturmaktadır.

Bülent BALKAN , Kurum içi etik yönetmeni sertifikasına (Ethics Resource Center-ABD işbirliği ile TEDMER) sahiptir. İstanbul Barosu Baro meclisi üyeliği ile Tedmer Türkiye Etik Değerler Merkezi Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen, Türkiye İç Denetim Enstitüsü üyesi, The Institute of Internal Auditors üyesi. İstanbul barosu vergi ve idare hukuk merkezleri ile Bankacılık ve finans komisyonu üyesidir.

Bugüne kadar çalıştığı Türkiye’nin önde gelen 15 bankası ve şirketine özel program geliştirme çalışmalarının yanı sıra ünivesiteler ve meslek odalarında konuşmalar yapmaktadır.

İlk kitabını tamamlamış basım aşamasındadır.
Özlem Balkan ile evli ve 2 çocuk babasıdır.

Konuşma Konuları

Etik
İş Etiği
Etik Liderlik


Sosyal Ağlarda Paylaş