ÇAĞRI ALKAYA
Stanton Chase Uluslararası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Finans ve Yönetim

Çağrı Alkaya

Kimdir?

Yönetici araştırma sektöründe 11. yılını dolduran Çağrı Alkaya kariyerine Coopers & Lybrand’da finansal denetim bölümünde başlamıştır. Daha sonra Pricewaterhoue Coppers adini alan şirkette finansal denetim yanında, due diligence ve işe alım projelerinde de yer almış ve böylelikle yönetici araştırma sektörüne geçmeye karar vermiştir. Bu amaçla Uluslararası bir yönetici araştırma şirketine finans fonksiyonu ve sektöründen sorumlu danışman olarak katılan Alkaya, bu şirkette üç yıl çeşitli ek yerel ve bölgesel roller alarak kariyerine devam etmiştir.
Çağrı Alkaya bu görevi takiben 2002 yılında kurulan Oxygen Consultancy’nin kurucu ortakları arasında yer aldı ve bir yıl Belçika ve dört yıl Türkiye olmak üzere danışman ve yönetici olarak çalıştı. 2007 yılında Stanton Chase International Turkiye ofisi Yönetici Ortağı görevini alan Çağrı Alkaya Oxygen Consultancy’deki yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Çağrı Alkaya Stanton Chase bünyesinde Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri’nde Genel Müdür, CFO ve Yönetim Kurulu pozisyonları araştırma projelerine liderlik etmektedir. Türkiye ve Orta Asya’nın yanında Orta Doğu bölgesinde de deneyime sahip olan Çağrı Alkaya Stanton Chase bünyesinde yönetici arama ve değerlendirme dışında yönetici koçluğu alanında da projeler yürütmektedir.
Profesyonel alan dışında çeşitli iş ve sosyal organizasyonlarda üye ve yönetici olarak yer alan Alkaya CEO’s Dergisi için Türkiye’nin önde gelen iş insanları ile Işığın Peşinde adında liderlik söyleşileri yapmaktadır.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Çağrı Alkaya akıcı İngilizce bilgisine sahiptir.

Konuşma Konuları

Üst Düzey Yönetici Seçme ve Yerleştirme
Liderlik
Birleşme, Satınalma ve Yatırımlar Sırasında Yönetici Değerlendirme ve Atama Süreçleri
Yetenek Yönetimi
Global Network’lerin Lokal Uyumu ve Yönetimi


Sosyal Ağlarda Paylaş