CAN PAMİR
İş Yatırım Pazarlama Müdürü

Can Pamir


Konuşma KonularıBankacılık ve Finans’ta Müşteri İlişkileri ve Müşteri Yönetimi
Finansal Piyasa Araçları
Ekonomik ve Politik Gelişmelerin Finansal Piyasalara Etkileri


Kimdir?1972 yılında Ankara’da doğan Can Pamir, İlk ve Orta eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1991 yılında girdiği ODTÜ İşletme Bölümü’nü, 4.00 tam not ortalamasıyla üniversite, fakülte ve bölüm birincisi olarak tamamlayan Pamir, bu derecesiyle İşletme Bölümü’nden “tam” not ortalamasıyla mezun olan ilk öğrenci oldu. Burslu olarak okuduğu Univeristy of Illinois at Urbana-Champaign’de muhasebe ve finans alanındaki yüksek lisans çalışmasını da 4.00 tam ortalamayla birinci olarak tamamladı ve 1998 yılında yurda döndü.

Bankacılık kariyerine Finansbank Ankara Şubesi Kurumsal Bankacılık Bölümü’nde başlayan Pamir, 1999-2001 yılları arasında Finansbank İsviçre ve Finansbank Hollanda’da Ticaret Finansmanı ve Kurumsal Bankacılık Bölümleri’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

2001-2003 yılları arasında Dünya Bankası’nın özel sektör kolu olan International Finance Corporation (IFC)’de Türk ve Hırvat bankalarından sorumlu yatırım uzmanı olarak çalıştı.

2003 yılından bu yana Finansbank İsviçre’nin İstanbul Temsilcilik Ofisi’nde, Pazarlama ve İş Geliştirme görevlerini Başkan Yardımcısı olarak yürüten Pamir, 2005 Eylül – 2006 Haziran ayları arasında Finansbank Genel Müdürlük bünyesinde oluşturulan Private Banking Bölümü kuruluş çalışmalarında Ürün ve Müşteri Geliştirme Birim Müdürü olarak görev aldı.

2006 Aralık ayında İş Yatırım’a Pazarlama Müdürlüğü’nü kurmak üzere katıldı. Bu tarihten itibaren İş Yatırım’da Pazarlama Müdürü olarak görev yapmakta olan Can Pamir, İş Yatırım’ın pazarlama strateji ve faaliyetlerinin geliştirilmesi ve koordinasyonundan sorumludur.

“Finansal piyasalarda ‘ne yaptığınızdan’ çok, ‘ne zaman yaptığınız’ önemlidir” mottosuna inanan Can Pamir’in, finansal tekniğin yanı sıra, kendi tabiriyle bankacılık ve finansın “soft ama ilginç” kısmı olan ekonomi tarihindeki önemli olaylarla ilgili deneme ve derleme çalışmaları da bulunmaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş