ÇİLER YILDIZ
Yönetim Danışmanı

“Başarılı insanlar neyi farklı yapıyorlar? Suyun üzerinde nasıl yürüyorlar? Hayatta iki seçenek var: Kazanmak ya da kaybetmek. Bu kadar basit olamaz diyeceksiniz belki ama aslında gerçekten bu kadar basit. Ortası yok. Kazanmak veya kaybetmek kişinin hayata, olaylara , insanlara ve problemlere bakış açısına göre şekilleniyor . Bazı kişiler kaybetmeye programlanmış gibi hareket ederler ve bir türlü kazanamazlar. Bu iki grubu birbirinden ayıran çok belirgin özellikler var”

Çiler Yıldız

Kimdir?

Çiler Yıldız Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Kısa bir dış ticaret deneyiminden sonra 21 yıl görev yaptığı Procter & Gamble Şirketi’nin Finans departmanına katıldı. Finans departmanında 9 yıl çok değişik alanlarda görev yaptıktan sonra Satış Pazarlama Müdürlüğü görevine atandı. Bunu takiben Ulusal Müşteriler Satış Müdürlüğü görevine atanan Yıldız bu görevi süresince aktif satış sorumluluğu yüklenerek direk müşteri ilişkilerini yönlendirdi.

13 yıllık Türkiye deneyiminden sonra İsviçre/Avusturya P&G ye Sağlık ve Güzellik Ürünleri Satış Pazarlama Kategori Müdürü olarak atanan Yıldız, 5 sene Viyana’da yaşadı ve bu dönem içerisinde Satış Pazarlama görevini takiben Batı Avrupa Satış Bölümü İnsan Kaynakları Müdürlüğü yaparak uzmanlık alanlarından biri olan organizasyon alanına giriş yaptı. 2004 yılında görev alanına Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi de eklenerek Moskova’ya transfer olan Yıldız EMEA bölgesi Satış Bölümü’nün organizasyon ve İnsan Kaynakları sorumluluğunu Moskova’dan yönetti.

Bu görevi sırasında P&G den ayrılma kararı aldı ve 2007 Haziran ayında Hürriyet Gazetesi’nin satın aldiği Trader Media East şirketine Başkan Yardımcısı olarak transfer oldu. 1.5 yıl görevini Moskova’dan yürüttükten sonra 2008 yılında İstanbul’a yerleşen Yıldız, 9 ülkede faaliyet gösteren Trader Media East şirketinde CEO Yardımcısı görevine getirildi. 2010 yılında danışmanlık ve eğitmenlik alanına geçen Yıldız halen Stratejik Yönetim Danışmanlığı yapmakta, eğitim programları düzenlemekte, toplantı ve seminerlere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Birçok değişik departman, ülke, ürün ve sektör deneyimi sonrasında, stratejik iş planlaması, satış sistemleri ve stratejileri, pazarlama stratejileri, dijital pazarlama, finansal planlama, organizasyon yapısı ve etkinliği, kişisel gelişim gibi alanlarda uzmanlaşmış olup, ayrıca liderlik, planlama, etkin takım çalışması, strateji geliştirme, satış teknikleri ve pazarlık becerileri, iş ve yaşam dengesi, profesyoneller için networking, değişim yönetimi vb alanlarda eğitmen olarak bilgi ve deneyimini paylaşmaktadır.

Çiler Yıldız, Yönetici, Kariyer ve Yaşam Koçluğu yapmakta ayrıca motivasyonel konuşmacı olarak toplantı ve etkinliklere katılmaktadır. Hayat Aşkı adlı bloğunda yaşama dair yazılar yazan Yıldız, ayrıca Yenibiris.com’un yazarlarından biridir. ZamaneHatunlari.com kurucu ortağı olan Yıldız, kadınların iş hayatında başarılı olması konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Çiler Yıldız evli ve bir çocuk sahibidir.

Konuşma Konuları

Strateji ve Vizyon Yada Hayaller ve Seçimler
Su üzerinde Yürüyenler – Başarılı İnsanlar Neyi Farklı Yapıyorlar?
Eyvah, Liderliğimi Geliştirmem Lazım!
Networking – Bağlantıları Sonuçlara Dönüştürebilme Sanatı
Değişim Yönetilebilir mi Yoksa Sadece Başımıza mı Gelir?
İş ve Yaşam Dengesi – Hayat mı Sizden Alıyor, Siz mi Hayattan?
İş Hayatında Kadın Olmak, Kadın Kalmak


Sosyal Ağlarda Paylaş