DANİŞ NAVARO
Monier CEO

Daniş Navaro

Kimdir?

1963, İstanbul doğumlu olan Daniş Navaro, orta öğrenimini, Saint-Michel Fransız Lisesi’nde tamamladı. Ekonomi, sosyal bilimler ve iş dünyasına olan yoğun ilgisinden dolayı, çok severek ve keyif alarak ‘İktisat’ alanında okumak istedi ve bu doğrultuda, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra, öğrenimine yurtdışında devam etme kararı aldı ve Fransa Orleans Üniversitesi’ nde, makroekonomi ve finans alanında, iki yılllık master/yüksek lisans bölümünü bitirdi. Bu süreçte, 24 Ocak kararları doğrultusunda Türkiye’de uygulanan Para ve Bütçe Politikaları isimli bitirme tezi çalışmasını kaleme aldı ve üniversitede yayınladı. İş dünyasındaki öğrenim süreçlerinin içinde yer alan başlıca diğer çalışmaları; kariyeri boyunca muhtelif dönemlerde katılmış olduğu; Liderlik Geliştirme Programı (Insead – Paris), Bütünlük ve Liderlik Programı (European School of Economics – İstanbul / Milano), Koçluk Sertifikası Programı (Erickson College International – Istanbul), Bahçeşehir Üniversitesi – Felsefe Okulu’ dur.

Yüksek Lisans-Master alanındaki çalışmalarını bitirdikten sonra, Paris’de 3 yıl boyunca, satış sorumlusu, pazarlama sorumlusu ve satış yöneticiliği gibi alanlarda, tekstil-halı/kilim sektöründe çalıştı. Bu deneyim Navaro’ya, yabancı bir ülkedeki temel iş dünyası dinamikleri hakkında, daha sonraki iş yaşantısında çok faydalanacağı değerli bilgiler kazandırdı.

Türkiye’ye döndükten sonra, Turizm ve İnşaat sektöründe, Pazarlama Sorumlusu, Pazarlama ve Satış Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı gibi pozisyonlarda çalıştı. 1996 yılında, Lafarge (Braas Çatı Sistemleri) Grubu’nun Türkiye kuruluş projesini oluşturmak ve başlatmak üzere ‘Country Manager’ olarak çalışmaya başladı. Çok keyifli ve heyecanlı bir deneyim olarak nitelendirdiği bu organizasyonda, sırasıyla İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerine getirildi ve bu göreve halen devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Navaro, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca dillerini biliyor.

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği Kurucu Üyesi. Dernekte iki yıl süre ile Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Bugün ise, Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

2005 – 2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi-MBA akşam bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bunun yanında, halen değişik üniversitelerde, öğrencilerle belli derslerde deneyimlerimi paylaşıyor. Değer Temelli Pazarlama, Modern Yönetim ve Yöneticilik, Liderlik, Yeni İş Modelleri, Kariyer ve İş Felsefesi, bu doğrultuda özellikle yoğunlaştığı başlıca alanlar.

Ayrıca, iş ve akademi dünyasının çeşitli kurumlarında, konferans ve seminerlerde yaptığı sunumlar aracılığı ile düşüncelerini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşıyor.

Ericson College International’ın düzenlediği koçluk programını bitirerek koçluk sertifikası sahibi oldu. Bu doğrultuda, 30 – 35 yaş genç genel müdür ve üst düzey yöneticilere koçluk / mentorluk ve kariyerlerinin başındaki öğrencilere kariyer koçluğu yapıyor.

Aylık olarak yayınlanan Kariyer Dergisi’ nde, Perspektif adlı köşesinde yazdığı makalelerde, iş Dünyası ve iş dünyasında insan ile ilgili değişik alanlardaki düşüncelerini paylaşıyor.

Konuşma Konuları

Değer Temelli Pazarlama (Value Based Marketing)
Modern Yönetim ve Yöneticilik (Comtemporary Management)
Liderlik (Leadership)
Yeni İş Modelleri (New Business Models)
Kariyer ve İş Felsefesi (Carrier and Business Philosophy)


Sosyal Ağlarda Paylaş