DENİZ SAĞLAM
Esta Grup Uluslararası Pazarlama Müdürü

“Bir pazarlamacının olmazsa olmazıdır seyyahlık. Gitmek, görmek ve gittiği her yerde çıkınını o yörenin kültürü ile doldurmak. Gezdikçe öğrenir, öğrendikçe biriktirir.Ben hep çok şanşlıydım, daha çok küçük yaşlarda alışmıştım gezmeye ve biriktirmeye.”
Deniz Sağlam

Kimdir?

1979 yılında Rize’de doğan Deniz Sağlam, İzmir’den Gaziantep’e, Adana’dan İstanbul’a kadar toplam 9 farklı şehirde yaşadı. İlkokulu 3, ortaokulu 2, Liseyi 2 faklı okulda okuyan Deniz, geleneği bozmamak için 2001’de bitirdiği Marmara Üniversite’sinden sonra 2006’da da Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı.

2001 finans krizinde Muhasebe-Finans uzmanlık alanından tüm ideali denetçilik olarak mezun olan Deniz, bu şiddetli rüzgarın etkisiyle aynı yıl Unilever’de satış müfettişi olarak çalışmaya başladı. 2003 yılında tamamladığı askerliğini takiben Evyap’ta 4 yıl sürecek bir yolculuğa yelken açtı. Bu 4 sene boyunca sırasıyla Ticari Pazarlama Uzmanlığı, Ticari Pazarlama Müdür Yardımcılığı ve Marka Müdürlüğü görevlerinde çalışan Deniz, 2007 yılından beri uluslararası bir şirkette marka müdürlüğü yapıyor.

2007 yılından bu yana Eğitişim bünyesinde konuşmacı olarak katıldığı “Being Marketing Genious” ve “Pazarlamanın Şifresi” programlarında Markanın Oluşma Süreci ve Marka İletişimi, Marka Yönetimi ve Değişim, Global Pazarlarda Marka Yönetimi ve Pazarlama Karması gibi konularda kendi bulduğu “Traintainment” metodu ile sunumlar yapan Deniz Sağlam Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Türkiye Reklamcılar Derneği (IAA) Genç Profesyoneller Grubu aktif üyesidir.

Hobinin ötesinde bir aşkla bağlı olduğu futbola ek olarak bir sinema fanatiği olan Deniz Sağlam, vakit buldukça mitoloji, inanç ve düşünce sistemleri üzerine araştırmalar yapıyor, kısa öyküler ve ütopyalar yazıyor, bol bol seyehat edip tanıştığı kişilerden dinlediği öykü, gözlem ve deneyimleri biriktiriyor.

Konuşma Konuları

“Trade Marketing 101” ; Ticari Pazarlama, Aktivite ve Promosyon Yönetimi
“Global Salı Pazarı”; Uluslararası Pazarlama Stratejileri
“Ben, Markam ve O”; Uluslararası Pazarlarda Marka Yönetimi
“Mutluluk Fabrikası”; Perakende de Marka Olmak


Sosyal Ağlarda Paylaş