EBRU ÇAPA
Danışman, Öğretim Görevlisi

Kimdir?

Ebru Çapa, Fulbright bursu ile ABD’de United World College’dan International Baccalaureate derecesi ile daha sonra ABD’de University of Bridgeport’tan uluslararası işletme ve ekonomi dallarında çift branş ile mezun oldu.IMD, Kellogg’s Graduate School ve Harvard Business School’da yöneticilik programlarına katıldı.

Kariyerine Procter & Gamble’da ürün müdürü olarak başlayan Çapa, 1993 yılında Digital Equipment Corporation Türkiye ofisinde Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak başlayıp, daha sonra 1997 yılında Microsoft Türkiye’ye Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak katıldı. 2004 yılında MSN Türkiye Ülke Müdürü görevine gelerek, burada internet servislerinin lansmanı, kullanımı ve dijital reklam iş kolunun oluşturulmasına liderlik etti. 2005-2008 yılları arasında Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü olarak internet servislerinin bölgedeki lansmanı, konumlanması ve dijital reklam gelirlerinden sorumlu oldu. 2008-2011 yılları arasında Microsoft Türkiye’deki tüketici ürün ve servislerinden sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı. 2011 yılında Monster.com’a gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katıldı ve Monster’ın yenilikçi, entegre HR çözümlerinin konumlanmasına liderlik etti.

20 yılı aşkın meslek hayatı boyunca uluslararası dünya devi markalarda ve hızlı büyüyen organizasyonlarda gerek ülke gerek bölgesel düzeyde pazarlama, satış, iş geliştirme ve genel yönetim tecrübesine sahip oldu. Yüksek rekabetçi iş kollarında ve çok uluslu pazarlarda start-up organizasyonların kurulmasında, takım yönetiminde ve stratejik işbirlikleri yaratılmasında tecrübe kazandı.

CTI CO-Active Coach ve Uluslararası Koçluk Federasyonu üyesi olan Çapa, İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans Programında dijital pazarlama alanında ders veriyor. Bunun yanı sıra Business 2.0, marka, pazarlama ve iletişim, satış yönetimi ve liderlik konularında Çapa İletişim Danışmanlık Ltd. Şti. çatısı altında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık ve profesyonel gelişim hizmetleri veriyor.

Konuşma Konuları

Pazarlama & İletişim
Dijital & Sosyal Medya
Yeni trendler & Business 2.0
Motivasyon & Satış Performansı
Liderlik


Sosyal Ağlarda Paylaş