Emrah Altuntecim
Motivasyon Koçu, Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Editör ve Yazar

Kimdir?

Altuntecim, İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda tamamlamış ve Endüstri Psikolojisi üzerine de SCU’da Doktora çalışmasına devam etmiştir. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma kurulu üyesidir. Emrah Altuntecim, onbinlerce kişiye eğitim ve seminerler vermiş, dergilerde makaleler yayınlamış çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferanslar gerçekleştirmiş, CNN Türk ve TRT gibi kanallarda onlarca televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmıştır. 2007 Yılında üniversite gençleri tarafından “Türkiye’nin En İyi Kişisel Gelişimcisi” seçilmiştir. Altuntecim’in çalışmalarına Hürriyet, Milliyet, Sabah, Vatan ve Radikal gibi ulusal gazeteler ile Capital, Aktüel, İstabul Life gibi dergiler yer vermiştir. Ayrıca sayısız dergide köşe yazıları ve makaleleri yayınlanmıştır ve bir çok sitede de makaleleri yayınlanmaktadır.

Altuntecim, “Kariyer Koçluğu Belgesi’’ne sahiptir. Biri İngilizce’ye çevrilmiş ve Türkiye’de ses getiren yayınlanmış toplam 4 kitabı bulunmakla birlikte 3 önemli kitabın editörlüğünü ve bir çok kitabın da danışmanlığını ve yayın koordinatörlüğünü yapmıştır. Altuntecim, Dubai, Katar ve İspanya’da da eğitimler vermiştir.

Altuntecim, iş, seyahat ve eğitim amaçlı Almanya, Avusturya, Danimarka, İtalya, Bosna Hersek, Sırbistan, İran, K.K.T.C, Nijer, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde de bulunmuştur.

Emrah Altuntecim, Türkiye’nin en önemli marka derneklerinin başında gelen Birleşik Markalar Derneği(BMD) yanısıra PMI Türkiye (Project Management Institute), Büyük Kulüp, Rotary Club, Yönetim Danışmanları Derneği(YDD), 12 Yıldız, Young CEO Club ve Eduplus Satış Zirvesi ve Kariyer.net 10. Kat Konuşmacısıdır. Türkiye’de sayısız belediye kapsamında eğitim ve seminerler vermiştir. Geçmişte çeşitli holdinglerin yönetim ve danışmanlık kadrosunda görev yapan Altuntecim, uluslararası bir şirkette görevini sürdürmektedir.
Arama Kurtarma Gönüllüsü ve birer doğa sporcusu da olan Altuntecim, eşi ile birlikte yaklaşık 1000 kilometre yürüyerek Türkiye’nin en uzun ve en sıra dışı seyahatlerden birini de gerçekleştirmiştir. Bu seyahat bir kitap, belgesel, fotoğraf sergisi ve de seminer dizisi olarak ses getirmiş, bir çok belediye, üniversite ve T.C. Kültür Bakanlığı kapsamındaki etkinliklere özel davetli olarak iştirak etmiştir.


Sosyal Ağlarda Paylaş