EMRAH KAYA
Youtholding Chief Youth Officer

Emrah Kaya

Emrah Kaya Kimdir?

1979’da Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nü bitirdi. 2001 yılında Türkiye’nin ilk gençlik pazarlaması şirketi olan the uniclub’ı kurdu.

Gençlik pazarlaması konusunda uzman olan Kaya, 2002 yılında eğitim sektöründeki boşluğu fark ederek üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nü kurdu.

Geçen 14 yıl içinde ilklere imza atmaya devam eden Kaya, önce Dijital PR üzerine yoğunlaşan Youth Media’nın temellerini attı. Ardından Youth Research, Keynote Speakers Agency, Burası Youth Store şirketlerini Youtholding çatısı altında topladı. Lisansüssü isimli şirketteki ortaklığı ise üniversite öğrencilerinin kendi üniversitelerine ait lisanslı ürünleri vizyonuna hizmet ediyor. Gençlik pazarı odaklı yatırımlar yaparak her geçen gün büyüyen Youtholding 127 çalışanı, İstanbul merkezli Europe ve Dubai merkezli MEA ofisleri ile Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük gençlik şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Her noktada gençliğe temas eden markalarıyla, Türkiye’nin ilk 100’üne giren şirketlerine gençlik pazarlaması, online ve offline medya, araştırma ve perakende konularında hizmet veriyor.

Emrah Kaya, Fütüristler Derneği’nde (TFD), Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda (TGV) ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nde (FODER) Yönetim Kurulu’nda, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) ve Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nde de (DPİD) üye olarak görev alıyor.

2010 yılında Global Endeavor Girişimcisi seçilen Kaya, aynı zamanda 2011 yılında European Business Awards’ta Avrupa’nın en iyi 10 girişimcisi arasına girdi ve Ruban D’honneur nişanını almaya hak kazandı. 2012 yılında ise Youtholding ile Harvard Business School’un Global Partner’ları arasına girdi.

Emrah Kaya Konuşma Konuları

  • Ajanslar Dünyası
  • Youth Marketing
  • Youth Media Selection
  • Campus Penetration
  • Y Kuşağı

Sosyal Ağlarda Paylaş