EMRE BAŞKAN
Azor Brand & People Solutions, Kurucu

emrebaskan

Kimdir?

1980 yılında İstanbul’da doğan Emre Başkan, 
Saint-Joseph Lisesi’ni ve Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Başta diplomat olmayı planlıyordu; ancak, bu alanın kendisi için çok durağan olduğunu gördü ve yurt içi ve dışında yaptığı stajlarla kendisini özel sektöre odakladı. 2012 yılında Sabancı-M.I.T. ortaklığı ile yürütülen Executive MBA programını tamamladı. Program dahilinde M.I.T. Boston’da da derslere katıldı ve orada kendisini etkileyen çok şey buldu.

2005 yılında Anadolu Grubu’na Management Trainee olarak girdi. Finans, İç Denetim, İş Geliştirme gibi departmanlarda çalıştı. Sonrasında rotasyon kapsamında İnsan Kaynakları Başkanlığı’nda görev aldı. Grup şirketlerinden Efes’te Satış Direktörlüğü dahilinde Türkiye’nin birçok yerinde görev yaptı. Bunu takiben Efes Pazarlama’da İletişim Departmanı’na dahil oldu. Burada festivaller, organizasyonlar, sponsorluklar ve Spor Kulübü’nden sorumluydu. Aynı departmanda Efes’in kendi çalışanlarından kurmuş olduğu Efes Sailing Team projesini hayata geçirdi. Efes’teki kariyerinin son aşaması ise Marka Yönetimi oldu. Efes Xtra, Efes Dark, Efes Dark Brown markalarından sorumlu olan Emre Başkan Efes Malt’ın lansmanını yaptı. Efes Malt’ın tüketicilere sunulması sürecinde projede çalışan çalışma arkadaşları ile beraber birçok başarıya imza attı. Sonrasında kariyerine farklı bir yön vermeye karar verdi ve 2014 yılının, Ocak ayında Azor Brand & People Solutions adlı danışmanlık firmasını kurdu. Şu anda Marka, Marka İletişimi ve İnsan konusunda çözümler yaratmaya devam ediyor.

Tüm bunları yaparken ilk defa 1999 yılında tecrübe ettiği yelken sporuna vakit ayırmaya çalıştı. Ancak hayatın değişken evreleri istediği zamanı ayıramamasına sebep oldu. 2010 yılının Kasım ayında, hayalleri doğrultusunda adım attı ve küçük bir yelkenli sahibi oldu. Bu andan itibaren yelken hayatında daha fazla yer almaya başladı. 2011 yılında Efes Sailing ile beraber yarışmaya başladı. Daha ilk senelerinde takip ettikleri trofede şampiyon oldular. 2013 yılında Efes’teki kariyerini sonlandırdıktan sonra Atlantik Okyanusu’nu geçti. Şu anda yelken onun için sadece bir hobi değil… Emre Başkan kurmuş olduğu danışmanlık firmasında klasik anlamda verdiği danışmanlıklar dışında, piyasaya göre farklılaşan modeller kurdu ve yelken sporunu bu işlerin merkezine koydu. Şu anda yelkeni bir yönetim aracı olarak kullanarak Marka/İşveren Markası İletişimi ve Kurumsal Gelişim alanlarında çok farklı projelere imza atıyor.

Bunlar dışında, 2013 yılından beri Küçük Prens Denizlerde adlı blogundan fikirlerini ve hislerini paylaşıyor. 2014, Eylül’de ise Naviga Dergisi’nde Kişisel Gelişim ve Yelken konularını işlediği bir köşesi oldu.

Konuşma Konuları

• Bir İş Dünyası Modeli Olarak Yelkenli Sporu
• Hayaller ve Konfor Alanımız Dışındaki Değerler
• Intrapreneurship (Kurum İçi Girişim) ve Girişimcinin Psikolojisi
• Girişimcinin Psikolojisi
• Bir Hayalin Peşinde: Atlantik Okyanusu Seyahati


Sosyal Ağlarda Paylaş