GAMZE ACAR BAYRAKTAROĞLU
Akredite Yönetici Koçu (ACC) - Eğitim Uzmanı

Gamze Acar

Konuşma KonularıYenilikçilik ve Yaratıcılık
Kurumlarda Yenilikçi Kültürleri Oluşturmak
Yönetici Koçluğu & Yaşam Koçluğu
Kişisel Liderlik
Yeni Nesil
Yaşam Yönetimi & Kariyer Yönetimi


Kimdir?Gamze ACAR BAYRAKTAROĞLU, 1969 yılında Ankara’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini 1987 yılında English High School’da tamamladıktan sonra, lisans derecesini, Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden 1991 yılında aldı.

Kariyerine Finansbank’ta ticari bankacılık bölümünde müşteri temsilcisi olarak başladı. 1994 yılında çalışma hayatına Interbank’ta yatırım bankacılığı ile devam etti. Uluslararası yatırım bankalarına ve fonlara yönelik perakende, çimento, bira, medya, demir-çelik, havayolları, inşaat malzemeleri ve ilaç sektörlerini ve şirketlerin analistliğini yaptı. Yabancı portföy yatırımcılarının yatırımlarını yönlendirdi. 1996 yılında aynı görevle Garanti Yatırım Bankası’na geçti. Sonrasında uluslararası yatırımcılara portföy satış danışmanlığında bulundu. 2002-2004 yılları arasında şirket evlilikleri projelerini yönettiği kurumsal finansman bölümünden ayrılarak, ortağı olduğu Navitas’ta profesyonel olarak eğitmenlik ve koçluk yapmaya başladı. 2007 yılında kendi firması Motiva Uluslararası Koçluk ve Eğitim Hizmetleri’ni kurdu.

2001 yılında Doğuş Grubu Lider Geliştirme programına grup bünyesinde 60 aday arasından 4. seçilerek, proje kapsamında liderlik ve yöneticilik konusunda çok sayıda eğitim ve koçluk aldı. 1996 senesinden beri, aktif faaliyette bulunduğu Junior Chamber International (JCI), İstanbul Şubesi üyesi olup, eğitim ve uluslararası ilişkiler konusunda Başkan Yardımcılığında ve Başkanlık görevinde bulundu. Yaptığı katkılardan dolayı Senatörlük ünvanını aldı. Eğitimcilik hayatına uluslararası eğitimci sertifikasını alarak 1996 yılında bu dernekte başlayan Bayraktaroğlu, halen dernek içinde ve dışında çeşitli bireysel gelişim ve yönetici geliştirme eğitimleri vermektedir. Dernek bünyesinde ulusal ve uluslararası çeşitli konferanslara eğitmen ve konuşmacı olarak katılmaktadır.

2001 yılında JCI bünyesindeki en büyük ve saygın projelerden biri olan TOYP- Türkiye’nin en başarılı on genci yarışmasının direktörlüğünü yaptı. 2002 yılında Istanbul’da yapılan 2000 yerli ve yabancı üyenin katıldığı Avrupa Konferansı bünyesinde projelerde liderlik yaptı. 1997 yılında JCI yetkililerinin seçimi ile Türkiye’yi temsilen tek üye olarak lider yetiştirme programı olan ve İsveç’te Volvo sponsorluğu ile gerçekleştirilen Avrupa Liderlik Akademisi’ne katılma hakkı kazandı. 2006 yılında İsveç’te yapılan organizasyona eğitmen olarak davet edildi.

2005 yılından beri takımlara ve tepe yöneticilerine koçluk yapmaktadır. 2005 yılında Bayraktaroğlu, dünyanın en büyük koçluk okulu CTI-Coaches Training Institute’u ortağı ile Türkiye’ye getirmiş ve bu konuda bir ilki gerçekleştirmişlerdir. CTI tarafından verilen 116 saatlik ileri düzey “Co-active Coaching” eğitimini Haziran 2005’de tamamlayarak, ICF akredite Uluslararası Koçluk Sertifikası’nı ve 2006 yılında da Gestalt Institute of Cleveland tarafından verilen Coaching eğitimi sonucu “Enhancing Your Competency” , 2008 yılında da Gestalt Groupworks: Learning To Facilitate Groups” sertifikalarını almıştır. 2009 yılında Fundamentals of Organizational and Relationship Coaching programını tamamladı.

Bayraktaroğlu, uzmanlık alanları olan Yöneticilikte Koçluk ve Mentorluk, Liderlik, Analitik ve Stratejik Düşünme, Yaratıcı ve Yenilikçi Düşünme, Etkin Sunum Teknikleri, İleri Düzey Satış konularında eğitimler hazırlamakta ve vermektedir. Eğitim verdiği konularla ilgili de çeşitli yazıları bulunmaktadır. Ayrıca İngiliz Crossroads Eğitim Şirketi ile proje bazında eğitim danışmanı olarak işbirliği yapmaktadır. Almanya, Izlanda, Güney Kore, Dubai ve İsveç’te uluslar arası projelerde yer almıştır. Özlem Çakır ile birlikte Kişisel İmaj ve Etkin Sunum Teknikleri konularını birleştirerek Türkiye’de bu konuda bir ilk oluşturmuştur. 2009 sonunda yayınlanacak olan Koçluk konusunda Demet Uyar ile birlikte bir kitap yazmaktadır.

Hizmet verdiği kurumlar içerisinde İşbankası,Vodafone, Avea, Akbank, Borusan Telekom, British American Tobacco, Garanti Bankasi, Garanti Sigorta, Eczacıbaşı Holding, Intema, IKEA, Doğuş Holding, Doğuş Otomotiv, Fritolay, KVK, Nestle, Pfizer, Schering Plough, Schott-Orim gibi firmalar bulunmaktadır. Gamze Bayraktaroğlu, BÜMED – Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, BRM – Boğaziçi Üniversitesi ve Robert Kolej Mezunları Derneği, ASTD-American Society For Training Development, ICF- International Coaching Federation, JCI- Junior Chamber International ve PERYÖN üyesidir.


Sosyal Ağlarda Paylaş