GEVEZE
Oyuncu, Sunucu

Geveze

Kimdir?

1970 İstanbul doğumlu olan Jozi Zalma ya da herkesin onu tanıdığı ismiyle Geveze, İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Newport Üniversitesi İşletme Bölümleri’ni bitirdi. Üniversite sonrası bir dönem profesyonel müzisyenlik yaptı. Müzisyenlik sonrası ailesinin işini devralarak ticarete atıldı.

Aynı dönemde aldığı bir teklif ile Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kuruluşunda yer aldı.Özel radyoların kapanması ve tekrar açılmasıyla sırası ile Radyo Klas, Kiss FM (Yayın Yönetmeni), Energy FM (Yayın Yönetmeni) ve Number One FM ve Number One TV’de program ve yöneticilik yaptı. Bu dönem içinde Kanal D ve İnterstar ‘a programlar hazırladı. Yine bu dönem içinde çeşitli şirketlere danışmanlık yaptı. Ardından Power FM’de çalışmaya başlayan Geveze, çeşitli üniversitelerin iletişim bölümlerinde seminerler verdi. Halen Virgin Radio’da Türkiye’nin en çok dinlenen sabah programı olan “Geveze Show”u yapmaktadır.

Son 10 yıldır, şirketlerde grup motivasyonu konusunda çalışmalar yapmakta ve vücut dili eğitimi vermektedir. Bunun yanı sıra, Yaratıcı Drama konusunda eğitmenlik yapmaktadır. Ayrıca, profesyonel olarak fotoğraf çekmektedir. Yağlı boya tablolardan oluşan iki kişisel sergi açmıştır, halen resim çalışmalarına devam etmektedir.

Yayınlanmış Eserleri:

Veda Hikayeleri(2003), Hayata Dair (2004), Aşka Dair (2004), Ateşle Yaklaşma (2005), Kadın A.Ş.(2005), Tuzlu Kahve Hayat Böyle Birşey Değil mi? (2006), Siyah Beyaz Hikayeler (2009)

Çaldığı Müzik Aletleri:

Bass Gitar, Gitar, Kalvye, Saksafon, Davul

Konuşma Konuları

Etkin Konuşma ve Prezantasyon Teknikleri
Vücut Dili
Medya ile İlişkiler
Yaratıcı Drama


Sosyal Ağlarda Paylaş