GONCA GÜZEL
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Gonca Güzel

Konuşma KonularıAkıllı Beslenme
İyi bir yağ yakıcı olmak
Diabet ve hipoglisemide terapi yöntemleri
Kalp sağlığını korumanın yolları
Hormonlar ve Beslenme


Kimdir?12 Şubat 1979 tarihinde doğdum. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldum. Hacettepe Üniversitesi’nde Renal Nütrisyon, Enteral-Parenteral Nütrisyon ve İşletme Yönetimi sertifika programlarına katıldım. Boğaziçi Üniversitesi’nde Fitoterapi eğitimi aldım. Bilgi Üniversitesinde Emotional Freedom Technique programına katıldım. JCI’ın Prime eğitimini aldım.

Bahçeşehir Üniversitesi Kobi Yönetimi MBA programını bitirdim. Çocuk Hastalıklarında Beslenme, Kilo Yönetimi, Böbrek Hastalıklarında Beslenme gibi birçok alanda sertifika aldım. Uzun yıllardır ruhsal ve zihinsel terapiler, yoga, meditasyon teknikleri ile ilgileniyorum.

Çalışma hayatıma ise ilk kez Usaş Antalya Havalimanı’nda Hijyen Müdürü olarak başladım. Fresenius Medical Care de Renal Diyetisyen olarak böbrek hastaları ile ilgilendim. Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi’nde ise Hastalıklarda Beslenme alanlarında çalıştım. Microsoft, Sony, Uno, PWC, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi şirketlere beslenme eğitimi projeleri hazırladım ve yürüttüm.

Elle, Madame Figaro, Infomag, Cosmopolitan, Cesar’s Secret dergilerinde, Vatan Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi’nde makalelerim yayımlandı. CNNTurk, Türkmax, Kanaltürk, Star TV, Radyo Time , Alem FM, TRT FM ve Radyo Pink’te programlara katıldım.

Beslenme konusunda verdiğim danışmanlıkta bilimselliğe ve insanı bir bütün olarak incelemeye önem veriyorum. Ruhsal, bedensel ve zihinsel sağlığı kazanmanın yollarını öğretiyorum.

Aralık 2006 da “Büyümek için Beslenmek” adında eğitimi UNO sponsorluğunda ilköğretim okullarında verdim. Mart 2007 de Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Beslenme Okulu” sertifika programını açtım. Alternatif ve Fonksiyonel Tıp ilgi alanlarımı oluşturmaktadır. Türkiye Diyetisyenler Derneği ve JCI Boğaziçi Şubesi Genel Sekreteriyim.


Sosyal Ağlarda Paylaş