GÖZEM GÜÇERİ UÇAR
Saigen Teknoloji Yönetici Ortağı Freelance Danışman

Konuşma Konuları

Sosyal Ağlar ve Viral Pazarlama
Dijital Mecralar Üzerinden Pazarlama
Yeni Nesil Tüketici ile Pazarlamada Yeni Bir Dönem: Postmodern “Kabileler”
İnnovasyon Yönetimi
Yeni Teknolojiler ve Teknolojik Ürün Yönetimi
Tedarik Zincirinde Stratejik Ortaklıklar ve Müşterek Pazarlama

Kimdir?

2001 yılından bu yana bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe çalışmakta olan Gözem Güçeri Uçar, 10 yılı aşkın süredir bu sektörde çeşitli pazarlama, iş geliştirme ve yönetim pozisyonlarında görev aldı. Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans (MBA) yaptı, eş zamanlı olarak Turkcell Kurumsal Hizmetler departmanı Ürün Yönetimi bölümünde Ürün Müdürü olarak pazarlama kariyerine adım attı. Turkcell Katma Değerli Servisler departmanının kurulması ile beraber sosyal ağ yönetimi ve viral pazarlama alanlarına odaklandı. Yeni Nesil Mesajlaşma Servisleri Bölümü bünyesinde ürün yönetimi çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da şirketin pazarlama bölümlerinde viral pazarlama yöntemlerinin bilinirliğini ve kullanımını yaygınlaştırıcı eğitim ve çalıştaylar gerçekleştirdi. 2006 yılında Turkcell Değerli Müşteri Yönetimi Bölümü bünyesinde kurulan müşteri bağlılık programı Profesyoneller Kulübü’nün marka işbirliklerini yönetti.

Turkcell’i takiben uluslararası mobil içerik ve servis yönetimi şirketi Buongiorno S.p.A.’da Operatör Servislerinden Sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı. 2008 yılında Microsoft Türkiye Eğlence ve Cihazlar Departmanı (şimdiki adıyla Perakende Satış ve Pazarlama bölümü) Pazarlama Müdürü oldu. Microsoft Türkiye’nin perakende kanalı faaliyetlerinden sorumlu olduğu süre boyunca kanal stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanması, perakende ürün portföyünün yönetimi, bu ürün grubu ile ilgili pazarlama iletişimi ve halkla ilişkiler çalışmalarını başarı ile yürüttü. Yönetimindeki 2 pazarlama uzmanı ve 30’u aşkın saha satış personelinin eğitim süreçleri ve gelişimleri ile ilgili çalışmaları koordine etti, eğitimlerin sürekliliğini ve performans yönetim sisteminin etkin bir şekilde uygulanmasını sağladı. Tüketici elektroniği sektöründe farklılık yaratan satış ve pazarlama çalışmalarına imza atarken bir yandan da tedarik zinciri ve perakende kanalı dinamikleri konusundaki uzmanlığını geliştirdiği 3 yıllık dönemin ardından akademik çalışmalarına odaklanmak amacıyla Microsoft’taki görevinden ayrıldı.

Şu anda Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde Doktora eğitimine devam etmekte ve telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren satış ve danışmanlık firması Saigen Teknoloji’nin Yönetici Ortağı olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda kurumlara, profesyonellere ve öğrencilere freelance olarak eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Çalışmak ve bol bol okumak dışında kalan boş zamanlarında yüzme, snowboard, tüplü dalış ve yoga yapmaktan hoşlanan Gözem Güçeri Uçar’ın önemli özelliklerinden biri de hayvanları çok sevmesidir. Mustafa Uçar ile evli, 1 kız çocuk annesi, 1 kedi ve 1 de köpek sahibidir.


Sosyal Ağlarda Paylaş