GÜLAY ÖZKAN
Girişimci & Oyuncu

Konuşma Konuları

Girişimcilik: Bir İş Yaratma Cesareti
Inovasyonda Gerçekçi Yaklaşımlar
Inovasyonda Yeni Trendler: Tasarım Odaklı Inovasyon (Design Thinking)

Kimdir?

Gülay Özkan İstanbul bazlı uluslararası butik yönetim danışmanlık şirketi GEDS Business’ın kurucusu ve Türkiye’nin önemli proje yönetimi STK’sı PMI TR’ın kurucu başkanıdır. Uzun yıllar Ericsson’da Çin’den Güney Amerika’ya kadar mobil iletişim alanında birçok ilk projeye imza attı.

Girişimcilik ekosisteminde teknokentler, inkubasyon merkezleri ve uluslararası KOBİ geliştirme merkezleri gibi farklı yapılar ile çalıştı. Bu birikimi ile girişimcilik konusunda “Girişimcilik: Bir İş Yaratma Cesareti” adı ile endüstri pratiklerine dayanan bir girişimcilik eğitim konsepti geliştirdi. “Art-based learning” teknikleri de içeren bu konsepti halen Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği derslerinde, ve uluslararası konferanslarda genç girişimci adayları ile paylaşıyor.

Gülay, İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği lisans, University of Nebraska-Lincoln, Amerika Elektrik Mühendisliği master derecelerine sahiptir. Studio Oyuncuları‘nda tiyatro eğitimi alan Gülay Özkan uluslararası birçok konferansa inovasyon, girişimcilik ve proje yönetimi konularında konuşmacı veya moderatör olarak katılmıştır. NATO- İngiltere, UNL- Amerika, Ecole Nationale desPonts et Chaussées- Paris, and IE Business School- İspanya’da çeşitli ödüller alan Gülay Özkan European Professional Women Network ve Project Management Institute üyesidir.

Gülay Özkan hakkında ayrıntılı bilgi gulayozkan.com’dan alınabilir ve twitter’da @gulayozkan hesabıyla izlenebilir.


Sosyal Ağlarda Paylaş