HAKAN TETİK
Danışman, Eğitmen ve Girişimci - Strateji, Pazarlama ve Değişim Uzmanı

Konuşma Konuları

Patron gibi düşünmenin yolu nedir?
Jobs gibi düşünmenin temelinde neler var?
Apple gibi olmak için ne yapmalı?
Sürdürülebilir iş modelleri nasıl kurulur?
Olağanüstü ürünler nasıl yapılır?
İşletmelerde değişim nasıl olur?

Kimdir?

25+ yıllık meslek hayatımda farklı konularda, farklı dertleri çözmekle uğraşırken çoğu işletmenin daha çok satış yapmak istediğini; ancak arkasında yatan asıl problemin temelinde strateji ve pazarlama olduğunu keşfettim.

1968 yılında Bursa’da doğdum, ilk ve orta eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra Liseyi Türkiye’de okudum; sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Daha sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nden Yüksek Lisans derecesi (MBA) ve 2008 yılında İşletme/pazarlama alanında Işık Üniversitesi’nde Doktora derecemi (PhD) aldım.

Erken yaşlarda meslek hayatına sıcak satış ile başladım, İTÜ’de son sınıfta okurken profesyonel çalışma hayatına 1989 yılında Penta Bilgisayar A.Ş. Kurucu ve Genel Müdür olarak başladım. Daha sonra çeşitli firmalarda Satış ve Pazarlama Müdürlüğü, İş Geliştirme Direktörlüğü, İş Çözümleri Direktörlüğü ve Genel Müdürlük gibi farklı görevlerde bulundum.

2004 yılında profesyonel iş hayatımı sonlandırdım. O zamandan beri Dataport, 4Biz şirketlerinde yönetici ortak olarak meslek hayatıma devam ediyorum. Aynı zamanda dünyanın önde gelen şirketlerine strateji, pazarlama, ürün yönetimi, değişim yönetimi ve inovasyon alanlarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyorum.

Bugüne kadar 10.000’den fazla kişiyle hem eğitimlerimde hem de ulusal ve uluslarası konferanslarda fikirlerimi paylaştım – çeşitli platformlarda konuşmacı olarak bulundum; çeşitli ödüller kazandım, makalelerim ve araştırmalarım uluslararası düzeyde kabul gördü.

Hakan Tetik’in uzmanlık alanları arasında İş Geliştirme, CRM, Stratejik Düşünme, Mobil Teknolojiler, Değişim Yönetimi, İnovasyon Süreçleri, Ürün Yönetimi, Stratejik Planlama, Sadakat Programları ve NPS yer almaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş