HAKAN TURGUT
Yazar, Yönetim Danışmanı

Hakan Turgut

Konuşma KonularıGirişimcilik – Kendi İşini Kurma ve Yönetme Sanatı
Parasal Zekâ – Kişisel Finans ve Para Yönetimi
İşsiz Kalmanın Garantili Yolları – Kariyer Planlama, Etkili Özgeçmiş Yazma ve Başarılı İş Görüşmesi Yapma Sanatı
Etkin Yönetim Becerileri ve Liderlik

Kimdir?Lisansını Marmara Üniversitesi İşletme (İngilizce), yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamladı. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Harvard Üniversitesi’nde Liderlik eğitimi aldı. 2003 yılında Melih Arat ile birlikte Impetus Eğitim Danışmanlık’ı kurmadan önce Finansbank, Colgate Palmolive, Pfizer İlaçları, İnoksan Endüstriyel Mutfak ve AIG Hayat Sigorta gibi çok uluslu firmalarda görev yaptı. ABD merkezli Junior Chamber International (JCI) ve İngiltere merkezli Institute of Leadership and Management (ILM) tarafından uluslararası eğitimci akreditasyonuna sahiptir.

Briç oyunu birçok yönden gerçek yaşama benzer. Yaşadığımız süre içinde elimizdeki araçları ve imkanları biliriz. Sevdiğim bir söz var, “bazı insanlar hiçbir şeyle yola çıkıp herşeyi elde ederler.” Parasal zeka da hayattaki para oyununu oynama biçimini öğretir.

Türkiye Zekâ Oyunları Kulübü’nün aktif üyesiyken 1998’de Dünya Beyin Olimpiyatları Şampiyonası’nda başkan yardımcısı olarak görev aldı ve Genç Türk Beyin Takımı kaptanlığını yaptı. 1999’da Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü tarafından seçilerek Türkiye’yi temsilen Milano/İtalya’da “Global Sorunlara Yerel Çözümler” konulu programa katıldı. Hakan Turgut’un projeleri ve makaleleri 2001 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde, 2002 yılında Bilkent Üniversitesi’nde ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda sunuldu.

Samanyolu TV’de “Yaşama Sanatı” isimli programın yapım ekibinde görev alan Hakan Turgut, Radyo Spor’da “İş, Yaşam ve Spor” isimli programı hazırlayıp sundu. Çeşitli internet sitelerinde, gazete ve dergilerde işletme yönetimi konusunda köşe yazıları yayımlanmaktadır. Değişik eğitim, danışmanlık şirketleri ile işbirliği halinde seminer ve danışmanlık hizmetleri veren Hakan Turgut; evli, bir çocuk babası ve İstanbul’da yaşıyor. En sevdiği hobisi deniz kanosu yapmaktır.


Sosyal Ağlarda Paylaş