HALİL AKSU
Gartner Yönetici Ortak

“İnternet hayatımızın her noktasındadır, daha da çok olacak. İnternetin geleceği çok daha akıllı, çok daha hızlı ve çok daha etkileşimli bir hale dönüşecek. Kabına sığmayacak, şeffaflaşacak, temas eden her şeyi şeffaflaştıracak. Bu gelişmelerin tümü insanlık yararına kullanılacak. Bugüne dek tanık olduğumuz tüm gelişmeler, işin başlangıcıdır. Asıl gelişmeler bundan sonra görülecek.”
Halil Aksu

Konuşma KonularıBilgi ve İletişim Teknolojilerinin Geleceği (20, 30, 50 yıl)
İnovasyon (Vizyon, Yöntem, Pratik, Örnekler) ve Değişim Yönetimi
Geçmiş ve Gelecek – Sistematik bir İnceleme (Kondratiev Dalgaları)
Kurum 2.0 ve BT 2.0 & Strateji, Planlama ve Uygulaması
Bilmenin Gücü (Kurumsal Zeka)
BT Strateji, Organizasyon ve Dönüşümü
E-Devlet


Kimdir?Halil Aksu, Alman ekolü ile Türk kültürünün bir sentezini oluşturmuştur. Bir yandan disiplinli, diğer yandan pragmatik bir insandır. Profesyonel hayatının tümünde profesyonel danışman olarak çalışmıştır ve sayısız projede yer almıştır.

Münih Teknik Üniversitesinde enformatik, elektronik ve işletme eğitimini tamamlamıştır. İlk olarak SAP şirketinde kurumsal danışman olarak çalışmıştır. Proje yöneticiliğinden sonra, yönetim danışmanlığına Almanya’da geçmiştir ve 2002 yılından bu yana Gartner bünyesinde yönetim danışmanı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Türkiye ve Orta Doğu’da pek çok banka, telekom operatörü v.b. önde gelen sektörlerin BT stratejilerini oluşturmuş ve organizasyonlarını yeniden yapılandırarak değişim yönetimi projelerini yönetmiştir. Son zamanlarda inovasyon alanında danışmanlık hizmetleri vermeye devam eden Halil Aksu, kurumların yenilikçilik ve yaratıcılık kabiliyetlerinden katma değer yaratmalarına katkıda bulunmuştur.

Profesyonel deneyimini pek çok farklı platformda, ilgi çekici, bilgilendirici, düşündürücü ve eğlendirici konuşmalarla paylaşmaktadır. Akıcı, sistematik ve yalın anlatımı ön plana çıkmaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş