Hicran Çiğdem YORGANCIOĞLU
Dünya Gezgini

Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi – İdari Bilimler Fakültesi işletme-Ekonomi mezunu(92).  Noter Yeminli Tercüman –Tedarikçi Denetçi Auditor-Sözleşme (Ticari ) Risk & Kurumsal Danışmanı, Eğitimci, Motivasyonel Konuşmacı. Dünya Gezgini (100ülke – Ağustos 2012 itibarı ile)-Resim ve Teatral Performans Sanatçısı. Araştırmacı Yazar-Kültürel Diplomatik İlişkiler Temsilcisi ve Program yapımcısı- Dalgıç-Lisanslı Yüzücü.

24 yıllık Yurtiçi ve Yurtdışı iş deneyimine sahip olup, çeşitli şirketlerde yöneticilik (Dış Ticaret Müd/Finans Müd)  ve (Satın alma, Tedarik, Sözleşme Yönetimi) uzmanlık  görevinde ki deneyimine istinaden Bilgi Teknolojileri, İletişim, Telekomünikasyon, Gıda, FMCG, Lojistik, Farmakoloji, Dış Ticaret vb  sektöründe  teknik satın alma, sözleşme riskleri ve yapılabilirlikleri ile ilgili uzman  olup  “Paradigma  Yaşam Boyu değişim”  Yaratıcı düşünce ile  değişime uyum ve Liderlik, iletişim, Kurumdaşlık, Yeni Nesil İkna ve Müzakere teknikleri,  Etkin Tahsilat Yönetiminde İnsan, Zaman Yönetimi, Problem Çözme Teknikleri, Etkin Lider Yaratma, Zor Müşteri ve İnsan Yönetimi, Paradigma Kişisel ve Kurumsal Dinamizm, Etkin Seyahat Teknikleri, Dış Ticaret, Risk Yönetimi, Tedarik Zinciri Satın alma Sözleşme Yönetimi, Kariyer Yaşamında Kalıcı Başarı, İletişim ve Risk bazlı Proje Yönetimi, İnovasyon ve Yaratıcılık  konusunda  Türkçe ve İngilizce eğitmenlik, mentorluk  ve koçluk  hizmeti vermektedir.

Beş kıtada dolaşan bir dünya gezgini (100 ülke )  ve aynı zamanda Türkiye ve yurtdışında sergiler / performanslarla sunum yapan, ülkelerin diplomatları büyük elçileri ya da çeşitli uygarlıkların kabileleri ile röportajlar yapan yurtdışında ülkemizi temsil eden bir sanatçı olan ve kariyer ile birlikte sıra dışı yaşam becerilerini, paradigma dışı düşünce sistemini hayatında bizzat uygulayarak yaşayan, dünya gezilerindeki deneyimlerini TRT de Seyyah programında ve konuk olarak katıldığı TV programlarında anlatan Çiğdem Yorgancıoğlu  “paradigma” modüllerinde eğitim içeriklerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri ile de uğraşmaktadır ve hali hazırda RICHLEND  adlı NGO Platformun da kurucu ortağıdır.

İlk kitabı 2003’te yayınlanan Yorgancıoğlu’nun Nemrut Kommagene  festivali anısına yazdığı şiirlerin CD ve kitap satış gelirleri  Valilik  tarafından Doğu’da eğitime ve Turizm tanıtımına aktarılmaktadır. 2. Kitabı şu anda 65 bin öğrencinin ders kitabı olarak okuduğu ve geliri yine 65 bin öğrenciye aktarılan bir kitaptır ve yine Valilik tarafından  Kültür yayını olarak basılmıştır. Çeşitli illerde Kültür Turizm Bakanlığı Valilik ve Belediyelerin düzenlemiş olduğu Uluslararası festivallere Konuşmacı, Eğitimci, Sanatçı ya da Jüri üyesi olarak davetle katılan Yorgancıoğlu Türkiye’de eğitim, resim ve makalelerinde anagramları da kullanarak “Oulipo” tekniğini uygulayan ilk kişi olarak da tanınmaktadır. Türkiye’yi Büyük elçilik ve Ticaret Odası destekli olarak Yurtdışında temsil eden bir sanatçı ve eğitmendir.

Konuşma Konuları

İkna, Başarılı Müzakere ve Çatışma Önlenmesi Teknikleri

Zor Müşteri&Zor İnsan ve İlişkiler Yönetimi

Etkin Lider Yaratma, Kurumdaşlık Ekip İlişkileri

Etkin Zaman Yönetimi

Satın alma Sözleşmesi ve Risk Yönetimi

Etkin Fasilitasyon ve Kurumsal İnovasyon

 


Sosyal Ağlarda Paylaş