İPEK ARAL KİŞİOĞLU
İnsan Kaynakları Danışmanı ve Eğitmen

İpek Aral Kişioğlu

Konuşma KonularıStratejik İş Ortağı, İnsan Kaynakları Yönetimi

İnsan Kaynaklarında Sosyal Medya ve Teknoloji Kullanımı

21. Yüzyılda İK Trendleri

İşe Alım Sürecinde Kurumsal Cazibe Merkezi Olabilmek


Kimdir?İlk, orta, lise öğrenimini T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nü bitirdi.

İnsan kaynakları mesleğine İstanbul’da OBEY Yönetim Danışmanlık’ta başladı. İşe yerleştirme ve yeniden şirket yapılandırma projelerinde görev aldı.

Ardından Migros Türk T.A.Ş ile görev gereği Ankara’ya döndü. İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi Migros ve Şok marketler işe alım ve mağaza açılış süreçlerini yürüttü. İnsan kaynakları sistemi kurulumu proje ekiplerinde aktif olarak çalıştı. İstanbul’da son görev aldığı Vesbo A.Ş. insan kaynakları sistemini sıfırdan kurdu, işletti, geliştirdi, sistemi bireysel projesi olan ‘RUN İK Yazılımı’na aktardı. Şirketin bağlı olduğu Kar Şirketler Topluluğu bünyesindeki bütün firmaların işe alım, tarım grubu firmalarının yeniden yapılandırılması süreçlerini yürüttü.

Ulusal Havacılık Platformu (UHAP) kuruluş, gelişim ve aktivite -sempozyum ve şenlik- aşamalarında aktif görev aldı.

2009 yılında açtığı Kaynağım İnsan (http://kaynagiminsan.com) Mesleki Blog’u ile 2010 Blog Ödülleri İş Dünyası kategorisinde ikinci oldu. 2010 Altın Örümcek Web Ödülleri’nde ise İK/Kariyer kategorisi Halkın Seçimi ödülünü kazandı.

Halen serbest İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Eğitmenlik yapmakta, mesleki yazılarını blogunda günlük olarak yayınlamaya devam etmektedir.


Sosyal Ağlarda Paylaş