GÖKHAN KARATOY
Inovasyon Danışmanı

Gökhan Karatoy

Konuşma Konularıİnovasyon Nedir?
Nasıl İnovatif ve Yaratıcı Olunur?
İnovasyon Projeleri Nasıl Geliştirilir?
İnovasyonla Kariyer Planlama
İnovasyon Kültürünü Kurum Kültürüne Dönüştürmek

Kimdir?Yenilikçi ve yaratıcı yapıya sahip olan Mehmet Gökhan Karatoy okul hayatı ve iş hayatında sürekli farklı projeler planlamış yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. İnovasyona olan tutkusunu fark ettikten sonra birçok İnovasyon yarışmasında ödül alarak bu yeteneğini geliştirmeye başlamıştır.

Turkcell, TEB, Boğaziçi Üniversitesi gibi kurum ve şirketlerden ödül alan Karatoy, DNA’larında yaratıcılık olan, yarışmalarda ödül alan ve farklı yeteneklere sahip başarılı gençlerden oluşan winnovateam adında bir kulüp kurmuştur. Eğitim ve söyleşilere katılarak inovasyon kültürünü gençlere aşılamayı hedefleri arasına almıştır. Aynı zamanda inovasyonun dokunduğu her konu hakkında da makaleler yazarak toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamıştır. The Hub üyesi olan Karatoy, yaptığı çalışmalardan ötürü 2010 yılında İsviçre St. Gallen Üniversitesi’nin düzenlediği “Leaders of Tomorrow” kapsamında dünya genelinde yetenekli ve lider 100 genç arasına adını yazdırmayı başarmıştır. TEB Blog ve Bilgi Çağı Dergisi’nde inovasyon konularında blog yazarlığı yapmaktadır. Birçok saygın kuruma danışmanlık yapmakta ve inovasyon eğitimi vermekte olan Karatoy, İnovasyonu yaşam biçimi olarak benimsemiş ve yenilikçi çalışmalarına kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk inovatif beyin takımı olan winnovateam ile birlikte devam etmektedir.

İnovasyon yenilik, yaratıcılık ve farklılıklar bütünü içinde değerlendirilebilecek sürekliliği olan sistemsel bir faaliyettir. İnovasyon ekonomik özgürlüğün ve yaşam kalitesinin anahtarıdır. İnovasyon, bireysel ve kurumsal gelişmenin gerekliliği, başarılı olmanın vazgeçilmezidir.

Karatoy, TEB İcatçıkar İnnovasyon ve Yaratıcı Proje Yarışması 2007-2008-2009 üç yıl üst üste ödül almayı başarmıştır. Aynı zamanda, Turkcell Mobil Gelecek, Turkcell Ünivercell Proje Pazarı, Tiffany Çatlak T-shirt, Boğaziçi Üniversitesi Yd2yd İnovasyon Yarışması, Özyeğin Üniversitesi BirfikrinmiVar Girişimcilik Yarışması, ODTÜ Çözüm Sende Kanserle Mücadele Yarışması, Microsoft Türkiye Startup Weekend İstanbul ve İngiltere Kingston University Case Study gibi yarışmalarda başarılı sonuçlar elde etmiştir.

İnovasyon yarışmalarında edindiği KnowHow’ı ve proje geliştirme tecrübelerini gençlerle paylaşmaktan mutluluk duyar. “Gerçek kariyer, hayalleriniz uğruna mücadele etme cesaretini gösterdiğinizde başlar” düşüncesiyle gençleri inovasyon ve girişimcilik konusunda cesaretlendirmeyi başarmıştır.


Sosyal Ağlarda Paylaş