M. KURT ONUR
Pharos Consulting Genel Müdürü

M. Kurt Onur


Konuşma KonularıMobil Pazarlama ve Mobil Reklam

Kimdir?İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitiren Onur, hemen ardından MBA derecesini tamamlamıştır. İş hayatına 1994-95 yılları arasında PIAR Gallup’ta Pazar Araştırması ile başlamıştır. Daha sonra 1995-99 yılları arasında Tekfen Yatırım ve Finans Bankası’nda Hazine ve Sermaye Piyasaları’nda deneyim kazanmıştır.

1999 yılında JP Morgan’da Emin Öztürk’e bağlı Yardımcı Ekonomist olarak çalışmıştır.

1999-2001 yılları arasında Tekfen Yatırım ve Finans Bankası’nda Ekonomist oalrak çalışmıştır. Çalışmalarının yanı sıra; Tekfenbank’ın aylık yurtiçi ekonomi gazetesi Tekfenbank Aylık Ekonomik Gazete ‘sinde 5 konu hakkında yazı yazmak üzere seçilmiştir.

2001-2003 yılları arasında Dışbank’ta Ekonomist olarak çalışan Onur, aynı zamanda Dışbank adına Türkiye PMI’nin (Satınalma Yöneticileri İndexi) oluşturulmasında görev almıştır. Bu çalışma, Avrupa’nın en büyük makroekonomik verilerin özel sektör üreticisi olan NTC Araştırmaları tarafından da büyük ilgi görmüştür.

2003 yılından bu yana profesyonel iş hayatına devam eden Kurt Onur, mobil pazarlama ve mobil reklamcılık alanında markalara hizmet veren Türkiye’nin önde gelen Pharos isimli mobil pazarlama ajansında genel müdür olarak çalışmaktadır.

Yeni teknolojiler, belgeseller, arkeoloji ve tenis, ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Kurt Onur aynı zamanda çeşitli yayınlara da imzasını atmıştır;

” Pazarlama Evriminde Mobil Teknolojilerin Etkisi “, Işık Üniversitesi MBA , İstanbul 2004
“İhracat Dinamikleri, Arkasında Yatanlar..” Dışbank MacroFocus, Ocak 2003
” Türk Ekonomisinde Sessiz Krize Yol açan Gelişmeler “, Aralık 2000, No. 59
” 2000 Yılının İlk Çeyreğinde Ekonomik ve Politik Gelişmeler “, Mayıs 2000, No: 52
” Türk Finansal Piyasalarında Deflasyon Programının Etkileri “, Ocak 2000, No: 48
” Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın Enflasyon Hedeflerken Para Politikasında Kullandığı Ana Araçlar “,Eylül 1999, No: 44
” IMF Çalışan İzleme Programı ve Merkez Bankası Bilançosu “, Mart 1999, No: 38


Sosyal Ağlarda Paylaş