MERT BAŞAR
TURKCELL Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı

Mert Başar

Konuşma KonularıStratejik Pazarlama
Kurumsal Pazarlama
Büyük Müşteri Yönetimi
İş Yönetimi
Müşteri Deneyimi Yönetimi


Kimdir?1997 yılında Istanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren Mert Başar, üniversite eğitimi sırasında 1992 ve 1993 yıllarında Siemens AG’de sırasıyla İnsan Kaynakları ve Eğitim departmanı ve İthalat departmanında asistan olarak çalıştı. Kasım 1995 – Nisan 1996 yılları arasında HP’de pazarlama asistanlığı görevini sürdürdü. Eylül 1995 – Temmuz 1998 arasında ise Yaman Bilişim Dağıtım Pazarlama Yöneticiliği görevini sürdüren Mert Başar; Mart 1999 – Mayıs 2002 tarihleri arasında Compaq Computer Corporation bünyesinde sırasıyla Major Account Manager, Personel Systems Group Business Unit Manager, Group Product Marketing Manager ve Product Marketing Manager görevlerini başarıyla sürdürdü. Mayıs 2002 – Mart 2008 yılları arasında Hewlett-Packard Enterprise Account Manager ve TSG & Corporate Marketing Manager olarak çalıştı. Ve en son yani şuan TURKCELL de Kurumsal Pazarlama Müdürü olarak profesyonel hayatına devam etmekte.

Profesyonel iş hayatı yanında kendi eğitimi ve kişisel gelişimine de çok önem veren Mert Başar birçok konferans ve eğitime katılmıştır. Yöneticilik & Liderlik, Çalışanlarınızı Harekete Geçirin, Çatışma Yönetimi, 360 Derece Liderlik, Verimli Rehberlik, Özyönetim Liderliği bunlardan birkaç tanesidir. Katıldığı eğitim başlıklarından bir başkası ise Satış & Pazarlama’dır. Bu başlık altında; Yaratıcı Pazarlama Workshop’ları, Halkla İlişkiler Eğitimi, Marka Zirvesi, Rekabet Avantajı Kazanma, Medya Krizi İletişimi Eğitimi, PR için Yazma Becerileri ve Medya İlişkileri, Kasırganın İçinde, Üst Düzey Yöneticilere Satmak konu başlıklarında eğitimlere katılmıştır.

Bunların yanı sıra, HP’de çalıştığı dönemde, Hewlett-Packard EMEA Bölgesinden seçilmiş 60 yönetici üye arasında yeralmış ve Compaq Team Award ve Compaq Treasure Award ödüllerinin de sahibi olmuştur.

Halen Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün uluslararası sertifika programlarından Being Marketing Genius programında “Müşteri Değeri Yaratmada İlişkisel Pazarlamanın Rolü” konusu ile eğitmen olarak yer almaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş