MURAT ŞENER
Yaratıcı Yönetmen - Reklam Yazarı

Kimdir?

1971 İstanbul doğumludur. İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, AFS bursuyla İngiltere Manchester Eccles College’da öğrenim görmüştür. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi mezunudur. 1998 yılında ise New York Üniversitesi Hızlandırılmış Sinema Programına katılmıştır. Reklam yazarlığına 1995 yılında Leo Burnett’te başlamıştır. BBDO’da 1996-2000 yılları arasında yazar ve yaratıcı yönetmen olarak görev almıştır. Ardından Ogilvy&Mather’da yazar olarak çalışmıştır.

Hizmet verdiği markalar arasında Pfizer, Philip Morris, Ülker, Bosch, Pepsi, Henkel, Nissan, Frito Lay, Yapı Kredi, Nestle, Unilever ve TEB yer almaktadır. 2002 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu 18 ve Abracadabra ajanslarında yaratıcı yönetmen olarak hizmet vermiştir. Kristal Elma ve GMK ödülleri sahibidir.

Murat Şener, eğitim alanında yaratıcılık, yaratıcı yazarlık, reklam yazarlığı, profesyonel gelişim ve öğrenme, takım ruhu, zaman yönetimi, öğrenilmiş çaresizlik ve algının hayatımıza etkileri konularında eğitim vermektedir.

Almanca, İngilizce ve Flemenkçe bilmektedir. Henüz yayınlanmamış bir romanı bulunmaktadır.

Konuşma Konuları

Yaratıcı Metin Yazımı
Yaratıcılık Avı


Sosyal Ağlarda Paylaş