NİHAL ŞİRİN
Eğitim Danışmanı ve Spiker

Nihal Şirin

Konuşma KonularıKonuşmamız İtibarımızdır
Topluluk Önünde Konuşmak
İknanın Sihri
Mutluluk

Kimdir?1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitimini Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuştur.

1995 yılından beri spiker/sunucu olarak çalışmaktadır. Bir çok televizyon programının sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlenmiştir. Ayrıca program metinlerini yazmıştır. Sabah kuşak programı, gençlik programı, sohbet programları, haber bültenleri, çocuk programı, kamu yararına çekilen ve tüm televizyonlarda yayınlanan AIDS konulu spot film, sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlendiği programlara örneklerdir. En son (2008) (Eğitim Danışmanlığının yanısıra) SKY Türk Televizyonu’nda yayınlanan bir ekonomi programını sunmuştur.

1997 – 2001 yılları arasında faaliyet alanları operasyonel İletişim ve yayıncılık olan şirketlerde (Kocak&Saydam Ltd. Şti. ve Kesişim Yayıncılık ltd. Şti.) çalışmış, şirketin Genel Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir.

2001 yılından beri Eğitim Danışmanı olarak görev yapmakta olan Nihal Şirin, Etkili ve Güzel Konuşma/Hitabet, Sunum Teknikleri, Yaşam Motivasyonu, İletişim, Hizmet konularında seminer ve konferanslar vermektedir.

İyi derecede İngilizce ve Almanca bilgisine sahip olan Nihal Şirin, Osmanlıca eğitimi de almıştır.

Ayrıca Haziran 2005 tarihinde yayımlanmış olan ‘Hayatımız Çorba’ isimli kitabın yazarıdır.


Sosyal Ağlarda Paylaş