NURAY AKMERİÇ
Profesyonel Koç, Mentor, Danışman

Konuşma Konuları:

– Kariyer ve Yaşam

– İlişki Toksinleri

– Can Kulağı İle Dinleme

– Ahlâk ve Meslek Etiği

– Yaşamda Denge, Değişim ve Dönüşüm

Kimdir?

Nuray Akmeriç profesyonel iş deneyimini, büyük çoğunluğu yönetim pozisyonlarında olmak üzere, Bilgi Teknolojisi sektöründe kazanmıştır. 2000-2009 yılları arasında SAS Institute Türkiye Ülke Müdürü olarak görev yapan Akmeriç, daha önce Software AG Türkiye’de ve Sabancı Holding-IBM ortaklığı l-BİMSA’da yönetim kademelerinde görev yapmıştır. 2010 yılında, Bilgi Teknolojisi sektöründe çoğunluğu çok uluslu şirketlerde edindiği 28 yıllık iş deneyimine dayanarak Akmeriç Koçluk Danışmanlık Eğitim Hizmetleri’ni kurmuştur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olan Akmeriç, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku dalında almıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde Felsefe lisans eğitimini sürdürmektedir.

Sürekli öğrenmenin gücüne inanan Akmeriç, Üst Düzey Yönetici Kariyer Koçu (“Certified Executive Career Coach”) ile Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçu (“Organization and Relationship Systems Certified Coach-ORSCC TM”) sertifikalarına, Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in “Professional Certified Coach-PCC” unvanına sahiptir. Şubat/2020’den bu yana ICF Türkiye Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Akmeriç, 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından verilen “Sektörlerin En Başarılı Kadınları” ödülünü kazanmıştır. “Kariyer ve Kişisel Gelişim” üzerine yazdığı “Kariyerimde İkinci Bahar” — ISBN 978-605-5236-16-8 — adlı kitabı Ekim/2013’de yayınlanmıştır.

Akmeriç, profesyonel olarak sürdürdüğü koçluk, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinin yanısıra, aralarında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, ODTÜ İstanbul Mezunları Derneği ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin de bulunduğu farklı STK’lar ile gönüllü koçluk/mentorluk çalışmaları yürütmektedir.


Sosyal Ağlarda Paylaş