ÖZLEM SARIOĞLU
Serendipity Coaching Kurucu Ortak - Profesyonel Koç

Özlem Sarıoğlu

Konuşma Konularıİlham Verici Pazarlamacıya Dönüşmek
Etkisinin Farkında Satış Profesyoneli
Kuşaklararası ÇaLışma
Yetenek Gelişimi
Özgüvenli Duruş (“Assertiveness”)
Yöneticilik Tarzı Olarak Koçluk: Coaching Clinic® Eğitimi


Kimdir?Özlem Sarıoğlu, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Profesyonel koçluk kariyerinden önce, PricewaterhouseCoopers Vergi ve Mali Hukuk Bölümünde, vergi müdürü olarak görev yaptı. Birleşme ve devir konularında yürüttüğü özel amaçlı denetim çalışmalarının yanısıra, yaklaşık 35 farklı ülke ofisiyle birlikte çalışıp, hem yerel hem de çokuluslu firmalara uluslararası vergi yapılandırması konusunda danışmanlık verdi. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) ünvanına sahiptir.

Özlem Sarıoğlu koçluk deneyimine, PricewaterhouseCoopers’da çalıştığı dönemde iç koçluk yaparak başladı. Kişileri ve kurumları misyonları doğrultusunda destekleme heyecanını fark ederek, profesyonel koçluk yapmak üzere Serendipity Coaching’i kurdu. Koçluk eğitimini, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından akredite en eski ve halen dünyada en yaygın eğitim veren koçluk okulu olan Coach University’de tamamladı. Her geçen gün daha kaliteli koçluk sunabilmek için eğitimin sürekli olması gerektiğine olan inancıyla, Gestalt Center of Organization and Systems Development ile Organization & Relationship Systems Coaching’in eğitim programlarını takip etti. 2008-2010 yılları arasında Institute of Transformational Psychology’nin deneyimli koçlara yönelik gelişim programı olan “Voice Dialogue for Experienced Coaches” eğitimi tamamladı.

Kurumsal koçlukta sistemin bütününü örgütsel gelişim çerçevesinde değerlendirmek gerektiğine inanmaktadır. Yönetici ve liderlerin koçluk tarzı ile yönetmelerine destek olmak üzere bu konuda test edilmiş en etkin eğitim kabul edilen “Coaching Clinic” programının lisanslı eğitimcisi olarak çalışmaktadır. Kendisinin de bir koçu vardır. Dünyadaki koçluk uygulamalarıyla ilgili güncel kalabilmek için yurtdışı bağlantılarını korumakta ve şu anda da Coach University Türkiye Chapter’ının “eş ev sahibi” rolünde bulunmaktadır.

2006’dan beri Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun (ICF) bir üyesidir ve ICF’in Türkiye’de akredite ettiği ilk 30 koçtan biri olarak Associate Certified Coach (ACC) ünvanını taşımaktadır. Özlem Sarıoğlu, profesyonel hayattaki kişilere, kendilerini geliştirmeleri ve içsel değerlerinden sisteme katkı yapabilmeleri için koçluk yapmaktadır. Koçluk yaparken, yaratıcılığı harekete geçirme odaklıdır ve kişilerin güçlü yanlarına olduğu kadar doğal tarzlarına da önem vermektedir.

Aldığı Koçluk Eğitimleri:2008 – 2010 Institute of Transformational Psychology, Voice Dialogue Training for Experienced Coaches and Therapists
2009 Corporate Coach University, Coaching Clinic Licensing Program
2008 Leadership Management Institute, Facilitation Certification
2008 Organization and Relationship Systems Coaching (ORSC), Fundamentals of ORSC
2007 – 2009 Coach University, Advanced Coaching Program
2007 Gestalt Institute of Cleaveland, Working Creatively with Clients
2007 Gestalt Institute of Cleaveland, Gestalt Groupworks: Working with Groups
2006 – 2007 Coach University, Core Essentials Fast Track Program


Sosyal Ağlarda Paylaş