PROF. DR. DENİZ GÖKÇE
Ekonomist, Yazar

Kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünü 1968 yılında bitirmiştir. Yüksek Lisans Eğitimini Georgia State Üniversitesi Finans Bölümünde 1973 yılında tamamlamış, 1976-1981 arasında yılında Georgia State Üniversitesinde Araştırma Görevlisi, Emory Üniversitesinde Yardımcı Doçentlik yapmış, Ekonomi doktorasını 1981 yılında Georgia State Üniversitesinde tamamlamıştır.

1981-91 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde Yardımcı Doçentlik, 1991-2007 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde Doçentlik yapmıştır. 2007 yılından itibaren Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğretim üyeliği yapmakta olan Gökçe, akademik çalışmaları yanında iş dünyasında da önemli görevler üstlenen Deniz Gökçe 1993-1994 arasında TÜSİAD ekonomi danışmanlığı yaptı, çok sayıda şirkette de eğitim ve konjonktür danışmanlığı yapıyor.

Sabah, Hürriyet Yeni Yüzyıl, Akşam, Nokta, Platin, Turkish Times, Barometre, Ekonomik Bülten, Monitör gibi basın kurulumlarında yazarlık, Finans Dünyası dergisinin de yayın danışmanlığını yapan Gökçe halen Akşam gazetesinde köşe yazarlığı ve Show TV de spor yorumculuğu yapmakta; NTV’de Asaf Savaş Akat, Mahfi Eğilmez, Ege Cansen ve Taner Berksoy ile birlikte Ekodiyalog programında yer almaktadır.

Konuşma Konuları

• Türkiye Ekonomisi: Makro Analiz
• Dünya Ekonomisi: Makro Analiz
• Küresel Konjonktür ve Trendler
• Bankacılık ve Finans Sistemi
• Özel Sunum: Futbol


Sosyal Ağlarda Paylaş