SALİH TURHANLAR
Danışman & Eğitmen

Konuşma Konuları

Yaratıcılık ve İnovasyon Teknikleri
Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri
Yaratıcı Öğrenme ve Öğretme Teknikleri
Analitik Düşünme Etkili Karar Alma
Satış, Müşteri İlişkileri ve Davranış Geliştirme
Çatışmadan Yaşamak ve Çalışmak
Yöneticilik ve Liderlik

Kimdir?

16 yıllık çalışma yaşamının tümünü eğitim faaliyetleri ile ilişkili çalışmalarda geçirmiştir. Akıl Evi’nin kurucusu ve yöneticisidir. 4500 saati aşkın bir eğitimcilik deneyimine sahiptir.
1966 Bursa doğumludur. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümü mezunudur.
Yüksek Lisans öğrenimine İstanbul Maltepe Üniversitesi’nde devam ederek, “Yönetici Geliştirme Yöntem ve Teknikleri” konulu tez çalışması ile 2003 yılında MBA derecesini almıştır.
Perakendecilik sektöründe “Eğitim Uzmanı” ve “Eğitim Yöneticisi” olarak 10 yılı aşkın bir süre görev yapmış, Bu süre zarfında; “Yaratıcılık ve İnovasyon”, “Yöneticilikten Liderliğe”, “Zihin Haritaları”, Eğiticinin Eğitimi” ve “Eğitimcinin Eğitimi” seminerlerini hazırlamış ve uygulamıştır.
ISO 9001 ve ISO 22000 Kalite Sistemleri Denetçisidir. Kurum içi “Kalite Bilinçlendirme Eğitimlerini” vermiştir
Söz Yayın Oyun Ajans’ta Yayınevi Yöneticisi olarak çalışmış aynı dönemde Türk Beyin Takımı’nın organizasyonunda da rol üstlenmiştir.
Halen, Migros’ta ve Koç Akademi ismi altında diğer Koç Holding Şirketlerinde kullanılan “Gelişim Yönetimi Sistemi”nin kuramsal tasarımını yapmıştır. Kuleli Askeri Lisesi ve YA-PA bünyesinde “Eğitim Uzmanı” olarak çalışmış, YA-PA ile birlikte Açık Okul öncesi Eğitim Projesi’nin hayata geçirilme ve yaygınlaştırılma aşamalarında görev almıştır.
Anne-Baba eğitimi alanında “Çocuklarda Yaratıcılığın Artırılması”, “Başarılı ve Sonuç Odaklı Olmak” konularında konferanslar ve Webinar’lar düzenlemektedir.
Eğitim ve Danışmanlık hizmeti verdiği kuruluşlar arasında; Anadolubank, Akademi Yazılım, Ata Holding, Atıp Hastanesi, Bizitek, Doğuş Otomotiv, Ekart, Fujitsu-Siemens, Kale kilit, Koç Allianz, Koçtaş, Lundbeck İlaç, Philip Morris İnternational, Ray Sigorta, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Tellcom, Turkcell, Turk Telekom, Ulusal Güvenlik, Ülker, Vakıfbank, Volvo, YKM, Ziraat Bankası gibi farklı sektörlerden kuruluşlar yer almaktadır.
Yayınlar:
1. “Tavşan Kardeşler” isimli beş kitaptan oluşan bir çocuk kitapları dizisinin yazarıdır.
2.“Çocuklar İçin Akıl Kutusu” isimli çocuk oyun setini tasarlamış ve uygulamıştır.
3.“Akıl Defteri”, “Yöneticinin Aydınlanma Kılavuzu” ve “Tükenmeden Tüketmenin Yolları” isimli kitapları basım aşamasındadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş