SEHER DEMİRCİ
İnsan Kaynakları Danışmanı

Kimdir?

Ankara doğumlu olan Seher Demirci, ilkokul ortaokul ve liseyi TED Ankara Kolejinde tamamlamıştır.ODTÜ Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra yine aynı bölümde yüksek lisansını tamamlayarak, 1984’te MSc derecesini kazanmıştır.
İş hayatına aynı yıl, şu anda KOSGEB olarak bilinen Şirkette endüstri mühendisi olarak başlamış olup çalıştığı 4 yıllık dönemde Birleşmiş Milletler tarafından Türkiye’de yürütülen Küçük İşletmeleri geliştirme projesinde yer almıştır. Bu amaçla, Avrupa’daki değişik ülkelerde küçük işletmeleri inceleme ve uzun dönemli eğitimlere katılma fırsatı bulmuştur.
1990-1998 yılları arasında Koç -Iveco ortaklığıyla ticari araç piyasasında faaliyetlerini sürdüren Otoyol Sanayi’de önce endüstri mühendisi sonra da endüstri mühendisliği birimini yapılandırarak endüstri mühendisliği birim yöneticisi olarak görev almıştır.Bu dönemde, endüstri mühendisliği disiplininin şirkette benimsenmesine prodüktivite çalışmalarına ve ilgili sistemlerin kurulmasına öncülük etmiştir. Aynı süre içinde, ERP projesi başta olmak üzere, şirket geneline etki eden projelerde proje lideri rolünü üstlenmiştir.
1998 yılında, Koç Grubu genelinde başlayan personel müdürlüğünden insan kaynaklarına Geçiş süreci kapsamında, Otoyol Sanayi’de İnsan Kaynakları Müdürü görevine getirilmiştir.2006 yılına kadar bulunduğu bu pozisyonda, şirkette İnsan Kaynakları departmanının kurulması, sendika faaliyetleri, endüstriyel ilişkiler de dahil olmak üzere İK fonksiyonunun en geniş anlamda yerleştirilmesini kapsayan tüm süreçlerden sorumlu olmuştur.Aynı dönemde Koç Holding’de başlatılan şirketlerarası çeşitli İK projelerinde ekip lideri olarak görev almıştır. Koç Holdingin Üst Düzey Yöneticilere ait Yetenek Havuzuna seçilmis bu amaçla Koç Üniversitesinde uzun dönemli Yönetici Geliştirme Programını tamamlamıştır.
2006-2007 yıllarında Sandoz AG’de Teknik Operasyonlar İK Müdürü olarak görev almış ve sorumlu olduğu 3 fabrikada İK süreçlerinin yerleştirilmesi ve Sandoz kültürüne geçiş değişim sürecini yönetmiştir.Sandoz’da bulunduğu dönemde Değişim Yönetimi,İnsan Kaynakları Yönetimi, Koçluk gibi global eğitimler almış ve global İK projelerinde görevlendirilmiştir.
2008-2010 Praktiker AG’de İK Direktörü /Yönetim Kurulu üyesi ve Frik İlaç şirketinde İK Direktörü pozisyonlarında görev almış ve İK departmanının kurulması/ iyileştirilmesi ve değişim süreçlerinin yürütülmesi faaliyetlerine öncülük etmiştir.
2011 yılından itibaren freelance danışmanlık yapmakta ve değişik kuruluşlarda İK eğitimleri vermektedir.
25 yılı aşkın deneyiminde, farklı sektörlerde ve farklı kültürlerde; tasarım, üretim,satış ve pazarlama süreçlerini kapsayan değer zincirinin tamamında olmak üzere, Organizasyonel Dönüşüm ve Tasarımı, Değişim Yönetimi, Organizasyonel Gelişim ,Yetenek Yönetimi, Assessment Süreci,Ücret Yönetimi, Sendika Yönetimi ve SAP İK Modülünün konumlandırılmasına ait çok sayıda projeyi yönetmiştir.


Sosyal Ağlarda Paylaş