SERCAN MAMAKLI
Digitürk İş Geliştirme Müdürü

Sercan Mamaklı

Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Lisans programından Onur Derecesi ile mezun oldu. Sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Yüksek Lisansını tamamladı. Akademik hayatına İstanbul Üniversitesi İşletme İnovasyon ve Strateji üzerine yaptığı doktora ile devam etmektedir.

Sercan Mamaklı, Akbank’ta Yazılım Danışmanı olarak başladığı profesyonel kariyerine HP Türkiye’de Teknik Satış Uzmanı olarak devam etmiştir. Yüksek lisansını tamamlamasının ardından kariyerinde yaptığı bir değişiklik ile Türk Ekonomi Bankası’nda Türkiye’nin ilk inovasyon yönetimi departmanının kurulmasında yer almış, TEB’deki “Inovasyon Yönetimi” alanındaki çalışmaları ve katkıları, Gartner USA tarafından “Inovasyon Kültürü” alanında case study olarak yayınlanmıştır. Ayrıca geliştirdiği ve içinde bulunduğu projelerden “İnovasyon Portalı” – Altın Pusula 2008, “İcat Çıkar – Açık İnovasyon” – Altın Pusula 2009, “Akıl Fikir Buluşması” – BNP Paribas Inovasyon Ödülü ve Financial Awards Finalist derecesi kazanmıştır. Sercan Mamaklı halen TEB’de Bireysel ve İşletme Bankacılığı’nda İş Geliştirme’den sorumlu olarak yenilikçi iş modeli geliştirme, inovasyon projeleri geliştirme ve uygulama alanlarında çalışmıştır. Daha sonra Türk Telekom’da Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev alan Mamaklı, şu anda Digitürk’te İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yaptığı her işte inovasyonu ve farklılaşmayı ilke edinen Sercan Mamaklı, öğrencilik yıllarında elde ettiği Işık Lisesi İstanbul Satranç yarışması ikinciliği, Microsoft Imagine Cup proje yarışmasında 128 proje arasında ikinciliği, Indeks Yönetim Stratejileri dördüncülüğü, Turkcell Mobil Gelecek İnovasyon Yarışması Jüri Özel Ödülü, LabX-Boğaziçi Üniversite İnovasyon Yarışması Finalistliği, JCI “Outstanding Young Talents” ikinciliği gibi başarılarıyla da kendini kanıtlamayı başarmıştır. Uluslararası alanda, Loreal’in Dünya Çapındaki Strateji Yarışması E-Strat’ta MBA kategorisinde Türkiye birinciliği ile 15000 takım arasında ilk 8’e girerek ülkemizi Paris’te temsil etmiştir. Son olarak 2004 ve 2008 yıllarında iki farklı sosyal sorumluluk yarışmasında Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından iki kez ödüle layık görülmüştür.

Türkiye’deki en genç Harley kullanıcılarından biri olan 1982 İstanbul doğumlu Sercan Mamaklı, boş vakitlerini motorsiklet kullanarak, yeni fikirler ve projeler geliştirerek, strateji oyunları oynayarak ve dalış yaparak değerlendiriyor. Öğrencilik yıllarında Microsoft Akademi’de ve Milliyet Teknoloji köşesinde editörlük yapan Sercan Mamaklı, halen Tüm Fütüristler Derneği ve Harley Owners Group üyesidir.

Konuşma Konuları

İnovasyona Başlamak: Kurumlarda İnovasyon Kültürü Yaratmak
İnovasyon ve Strateji
Fark Yarat Fark At
Kurum İçi Girişimcilik
Açık İnovasyon


Sosyal Ağlarda Paylaş