SUNA DUMANKAYA
Bitki Bilimi ve Doğal Güzellik Uzmanı

Suna Dumankaya


Konuşma KonularıDoğal Sağlık ve Güzellik
Cilt, Vücut ve Saç Bakımı

Kimdir?Türkiye’nin ilk lokman hekimi Fatma Öktem’in torunu olan Suna Dumankaya, anneannesinden aldığı bilgilerle yetişti ve sayısız bitkisel tariflerle pek çok güzellik ve sağlık sorununa çare bularak Türkiye’nin bitkisel ürünlerle cilt bakımı yapan ilk güzellik uzmanı olarak konumlandı. Yılların tecrübelerine kişisel birikimlerini de katan Suna Dumankaya, doğal kozmetikler konusunda birçok ülkeden uzmanlık belgesi aldı ve bu bilgileri paylaştıkça değer kazanacağı inancıyla gerek kitle iletişim araçları, gerekse hazırladığı kitaplarıyla yüzbinlerle buluşturdu.

Suna Dumankaya’nın Meslek Sırlarım ve Mucize Formüller adlı kitapları bulunuyor. Üçüncü kitabı Amazonlar’dan Anadolu’ya Astroloji ile Gelen DOĞAL SAĞLIK ve GÜZELLİK ise astrolog ve yaşam koçu olarak dünyanın pek çok ülkesinde tanınan Frederico Ciongoli ile hazırladıkları ortak bir çalışma.

Halen Haberturk yazarı olan Suna Dumankaya, bir çok aylık dergide, kadın, güzellik ve sağlık portallarında ve TV programlarında birbirinden değerli bilgiyi, mucize formülleriyle paylaşmaya devam ediyor.

Türkiye’nin ilk bitki bilimi ve doğal Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın adıyla markalaşan ve Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde üretilen SD Doğal Kozmetk Ürünleri arasında her cilt tipine uygun temizleme ve ön bakım kremleri, anti-aging ürünler, günün stresinden arınmayı kolaylaştırıcı ve anti selülit etkili masaj yağları, akne önleyiciler, kaş-kirpik kremleri, hassas cilt serisi, lekeli cilt serisi gibi pek çok özel ürünü bulmak mümkün.

Doğal kozmetik formüllerini kozmetik bilimi ile birleştirerek kullanıma hazır ürünler haline getiren Suna Dumankaya, cilt bakımı için gerekli “doğal kaynaklı” bakımı, sağlıklı bir şekilde güzelleşmek isteyenlerle İstanbul Bağdat Caddesi’ndeki mağazasında buluşturuyor.


Sosyal Ağlarda Paylaş