SUNA OKUR
Eğitimci

Suna Okur

Konuşma KonularıDiksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma) Sanatı
İleri Sunum Teknikleri Eğitimi
Protokol Kuralları Eğitimi
Sosyal Davranış Kuralları Eğitimi
İş Hayatında Yazışma Teknikleri ve Yazı Dilinin Etkili Kullanımı


Kimdir?1964 yılında Çorlu’da dünyaya geldi. Babasının görevi dolayısıyla ilk, orta ve lise tahsilini yurdun çeşitli bölgelerinde yaptı.

1984 yılında Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı (Türkoloji) Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılından itibaren İstanbul Teknik Üniversitesinde Türk Dili Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Türkçe sevdası ve saygısı küçük yaşlarda başlayan Suna Hanım, güzel konuşma ve hitabet sanatındaki başarısını, aldığı Türkoloji eğitimiyle birleştirerek 1996 – 1998 yılları arasında tiyatro sanatçısı Toron Karacaoğlu ile birlikte Pera Sanat Merkezinde Diksiyon Eğitimi vermeye başladı.

2000 yılından itibaren Beşiktaş Halk Eğitim Merkezinde, 2004 yılından beri de Harp Akademilerinde diksiyon eğitimi vermekte olan Suna OKUR, 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden emekli oldu.

Halen çeşitli kurum ve kuruluşlarda diksiyon ve hitabet ( sunum teknikleri ) eğitimleri vermektedir. Verdiği eğitimlerle ilgili olarak Diksiyon (Güzel ve Etkili Konuşma Sanatı) adlı bir kitabı vardır.


Sosyal Ağlarda Paylaş