TAYLAN KÜMELİ
Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı

Taylan Kümeli

Kimdir?

Taylan Kümeli 1962 yılında Ankara’da doğdu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden dereceyle mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlamasının hemen ardından, İlk Adım Eğitim Kurumları’nda (Ankara) Diyetisyen olarak çalışmaya başladı. 4. yılın sonunda, Vakıf Bank Catering’de Kurumsal Diyetisyen olarak hizmet verdi. Toplu Beslenme Birimleri’nde Menü Planlaması ve Tasarrufu çalışmasıyla kurum tarafından 1988 senesinde ödüllendirildi. 1986 – 1988 yılları arasında O.D.T.Ü. Gıda Mühendisliği bölümünde “Gıda Katkı Maddelerinin İnsan Sağlığına Etkileri Üzerine” konulu teziyle yüksek lisans programını tamamladı.

Hastanelerde, çeşitli kurumlarda ve catering firmalarında kurumsal ve klinik diyetisyenlik görevlerini sürdürdü. Ulusal ve Uluslararası birçok konferansta Sağlıklı Beslenme ile ilgili konuşmacı olarak görev aldı. “Tip 2 Diyabeti Doğru Beslenme Tedavisi İle İyileştirilme Olanakları” ve “Yüksek Kolesterolün Doğru Beslenmeyle Kontrol Altına Alınması” ile ilgili yaptığı klinik araştırma ve çalışmalarında oldukça başarılı sonuçlar almış; kendine ait tedavi edici ve yaşam kalitesini arttırıcı beslenme teorisini geliştirmiştir.

Nişantaşı Taylan Kümeli Sağlıklı Beslenme Merkezi, haftanın 6 günü yalnızca sağlıklı kilo verme merkezi olarak değil, Hastalıklarda Beslenme (Kalp – Damar Hastalıkları, Metabolik Sendrom, Yüksek Tansiyon, Diyabette Beslenme, Kanser ve Troid), Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi, Kadın Dönemsel Beslenmesi (Emziklilik, Doğum, Premenstruasyon, Premenopoz) konularında da hizmet vermektedir.

Kümeli’nin kendi beslenme yöntemini anlattığı “Sentez Diyeti” , “Çocukluktan Ergenliğe Sağlıklı Beslenme Rehberi”, “Beslenme Bilinci” ve “Kadınlık Yolculuğunda Beslenme” isimli 4 kitabı mevcuttur. 25 yıllık Beslenme ve Diyet Uzmanlığı Tecrübelerini ve Güncel Diyetetik bilgilerini içeren yeni kitabı hazırlık aşamasındadır.

Konuşma Konuları

İşyerinde ve Özel Yaşamda Verimli Çalışmak, Sağlılıklı Yaşamak ve Stresten Uzak Kalmak
Sağlıklı ve Doğru Beslenme Alışkanlıkları Edinmek
Çocuk ve Genç Beslenmesi
Hastalıklarda Beslenme
Menapoz ve Kadın Beslenmesi


Sosyal Ağlarda Paylaş