TEMEL AKSOY

Konuşma Konuları

Strateji ve İnovasyon
Yönetim ve Liderlik
İkna Etmek, Öykü Anlatmak
Pazar AraştırmaKimdir?

1956′da İstanbul’da doğdum.İlk, orta ve liseyi, Galatasaray Lisesi’nde yatılı okudum. Paris Nanterre Üniversitesi’nin ekonomi bölümünü bitirdim. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde Gülten Kazgan’ın asistanı oldum. Aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde ekonomi master’ı yaptım.
1984 yılında, o zamanların en önemli araştırma şirketi PİAR’da araştırmacı olarak işe başladım. Üç sene sonra, PİAR’da genel müdür ve ortak oldum. On yıl çalıştıktan sonra, 1994’te PİAR’dan ayrılarak kendi araştırma şirketim REMARK‘ı (research for marketing) kurdum. 2005 yılında, REMARK’ı büyük bir araştırma zinciri olan Synovate’e sattım. 2010 yılı başında Synovate yönetiminden ayrıldım. Pazarlama araştırması mesleğinde bugüne kadar sayısız araştırma yaptım, yönettim.
Türkiye Araştırmacılar Derneği başkanlığı yaptım (2008-2010). Şimdi kendi danışmanlık şirketimde (Fikirhane) Türkiye’nin bazı büyük markalarına danışmanlık yapıyorum. Ayrıca “Temel Aksoy blog” sayfamda Pazarlama, Marka, Yönetim ve Strateji konularında yazılar yazıyorum.


Sosyal Ağlarda Paylaş