TÜLİN KERMEN
Stil Danışmanı

Tülin Kermen

Konuşma KonularıStil nasıl oluşur?
Stil ve imaj arasındaki fark?
İş hayatında giyimde dogrular gercekler?
Vücut tipine göre giyim nasıl olmalı?
Moda mahkumu olmadan modayı nasıl takip ederiz?
İş yerinde casual giyimin limitleri nelerdir?


Kimdir?Eğitimimi yönlendiren yaşamak istediğim şehirler oldu hep!

İngilizcemi geliştirmek istiyordum, tüm zamanların klasiği Londra’da yaşamak istiyordum. İşin başında Londra’ya gittim. Birkaç işi bir arada yapmanın ve iyi yapmanın meziyetlerimden biri olduğunu keşfetmiştim. Londra’da hem Citylid okulunda Tiyatro, London Scholl of Make-Up’ta Sahne TV, Sinema Makyajı okudum.

Öğrendiklerini satmazsan ne yararı vardır diye düşünürdüm, ülkeme geldim ve ilk “okullu” makyözlerinden oldum ama bir şey keşfedildiğinde yenisine geçmek gençlik hastalığı olsa gerek, New York’a, rüyalarımın şehrine gittim. Tiyatro aşkıyla yanıp tutuşuyordum çünkü! Neighbourhood Playhouse Akademisi’nde tiyatro oyuncusu olmak için eğitim aldım. Bu ateş beni bir sene boyunca pişirdi ve tiyatrocu olmamaya karar verdim.

Frank Sinatra’nın şarkısında olduğu gibi “If you make it there, you’ll make it anywhere!” orada başarırsam her yerde başarabileceğime inanıyordum. Başardım da, yoruldum da. Bu sefer pusulam güneşin batmadığı ve herkesin fotoğraflarda güzel çıktığı yer Los Angeles’a çevrildi: University of California Extention, Los Angeles’da TV-Sinema okuyarak “görsellik” konusunda epey bir bilgiye sahip oldum.

TV kanallarında yönetmenlik yaptım, prodüksiyon ve halkla ilişkiler konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarında görev aldım. Gazete Pazar’ın stil sayfalarında alışveriş, kime ne hediye almalı ve stil konusunda yazılar yazdım. İlk olarak bir iki arkadaşıma yardım etmekle başlayan stil danışmanlığı kariyerimi “Porttakal.com” internet sitesinde yazdığım yazılarla sanal boyuta taşıdım. “Tülin’in Alışveriş Torbası” isimli bu interaktif sitede 18 ay boyunca okurlarıma stil, moda, bakım, güzellik konularında tavsiyeler vererek yazıştım. Radyo Female’de alışveriş programları hazırladım ve sundum. Radyo ve İnternet de bana yetmeyince sahaya atladım. Halen ülkenin önde gelen firmalarına dış görünüşleriyle iş kimliklerini birleştirerek verimlerini nasıl arttırabilecekleri konusunda eğitimler veriyorum. Bu arada bireysel başvuranlara; stil danışmanlığı, renk analizi, alışveriş ve gardırop danışmanlığı hizmetleri vermekten de son derece keyif alıyorum.

2001’den beri her hafta Sabah Gazetesi’nin ekinde “Vitrin Meleği” isimli bir köşede stil ve moda hakkında yazılar yazıyorum. Bu arada 2006 Procter and Gamble İmaj Danışmanlığı ödülünü gururla aldım.


Sosyal Ağlarda Paylaş