UFUK TARHAN
M-GEN Kurucusu, Fütürist, İŞ-Gelecek Tasarımcısı, İŞ Avatarı, Teknoloji Misyoneri, Blogger

Kimdir?

M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’nin kurucu ortağı ve başkanı Ufuk Tarhan, Türkiye’deki ilk ve hala tek kadın Fütürist keynote konuşmacı. Gelecek Günü / Future Day’in yaratıcısı, tasarımcısı ve küratörü. ODTÜ Ekonomi mezunu olan Tarhan, 1982-2005 arasında IT sektörünün önemli firmalarında üst düzey yöneticilik yaptı. 2002 Yılında Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülü’nü aldı. 2006’da M-GEN Gelecek Planlama Merkezi’ni kurup solo-girişimci (solopreneur) oldu. 2011’de M-GEN Interaktif, Dijital Ajans ve Sosyal Medya hizmetleri de vermeye başladı.

Blogger, Platin Dergisi, Hürriyet Eğitim, Yenibiris.com, Martı Dijital Dergisi’nde yazarlık yapıyor. ODTÜ’de Future Studies dersleri veriyor. Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi Fütürizm Okulları’nın tasarımcısı ve eğitmeni. 2009´da Türkiye´de yine bir ilk olan Bahçeşehir Üniversitesi CO-OP eğitim modelini tasarlayıp, uyguladı. Yurt içi ve dışı otoritelerce, İş Dünyası-Üniversite entegrasyonunda en başarılı modellerden biri diye nitelenen CO-OP, Tarhan´ın en çok ses getiren projelerinden biri.

Düşlediğin Gelecek, Kişisel Gelecek Planlaması Çalışma Kitaplarının ve To Do or Not to Do’nun yazarı.

2010´da, 1967´den bu yana yayınlanan ve dünyanın en saygın Fütürizm kaynaklarından biri olan The FUTURIST Dergisi’nin Türkçe hazırlanmasını sağlayarak, Türkiye´ye ilk kez fütürist bir yayın getiren Tarhan, The Futurist Türkiye Dergisi’nin yayın haklarına sahip. World Future Society, Association of Professional Futurists üyesi, Fütüristler Derneği 2009-2012 Yönetim Kurulu Başkanı ve halen Yüksek Danışma Kurulu Başkanı.

Konuşma Konuları

Fütürist Bakışla Uzgörü
Fütürizm Nedir, Neye Yarar?
Gelecekte İş ve İnsan
Yarının İnsanlarını Yönetmek
Farklı Nesilleri, Nesil Farklarını Yönetmek
Kişisel Gelecek Planlaması Nedir, Nasıl Yapılır?
Hedeflenmek, Kişisel Vizyon, Misyon Oluşturmak
Ayrılmaz Dörtlü; Uzgörü, İnovasyon, Stratejik Planlama, Sürdürülebilirlik


Sosyal Ağlarda Paylaş