UĞUR H. ÖZMEN

Uğur Özmen

Konuşma KonularıCRM (Müşteri Ilişkisi Yönetimi)
CEM (Müşteri Tecrübesi Yönetimi)
Liderlik – Kişisel Gelişim
Innovasyon

Kimdir?1981 yılında ODTÜ – İşletmecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Price Waterhouse Consultancy’de iş hayatına başladı. Hepsi hizmet sektöründe yer alan danışmanlık, deniz acenteliği, eğitim, leasing, bireysel bankacılık branşlarında 30 yılı aşkın bir süre çalıştı.

Bireysel bankacılık alanında bir çok “Türkiye’de ilk defa” diye anılan projeleri hazırladı ve yönetti. Bunlar arasında, Türkiye’nin ilk taksitli banka kartı olan Taksitcard’ın yaratılması; dünyada ilk defa kredi kartı puan kataloğu yerine ülkenin en büyük sanal marketinde (hepsiburada.com) puanların kullanılmasının sağlanması; müşterilerin bankacılık hizmetlerine puan verilerek, sadece ürün (kredi kartı) odaklı olan puan uygulamalarının müşteri odaklı hale getirilmesi sayılabilir.

İş hayatını sürdürürken 35 yaşından sonra MBA, 40 yaşından sonra “finansal hizmetlerin pazarlanması” konusunda Doktora derecelerini aldı.
Ürün odaklı olmaktan müşteri odaklı olmaya geçişin gerek altyapısal gerekse örgütsel değişimini sağlayan projeleri yönetti.
Veri tabanına dayalı pazarlama konularında yönettiği çalışmalar ile uluslararası başarı öyküleri yarattı. Türkiye’nin en kapsamlı sadakat kartı olan Positive kartı çıkardı.

Halihazırda CRM, ödeme sistemleri ve sadakat programları konusunda danışmanlık yapıyor.
Ayrıca, 4 yıldan beri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA öğrencilerine CRM dersi vermektedir.


Sosyal Ağlarda Paylaş