VELİ TAN KİRTİŞ
İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Öğretim Görevlisi

Veli Tan Kirtiş

Kimdir?Profesyonel çalışma hayatına 1992 yılında Tan Danışmanlık ve Dış Ticaret şirketinde ortak olarak başlayan Veli Tan Kirtiş, şirketin yeni iş alanları geliştirme ve satış-pazarlama stratejileri konularına odaklı çalıştı. 1997 yılında SYS Teknoloji A.Ş.’de Satış ve Proje Direktörlüğü göreviyle kariyerine devam eden Kirtiş, şirketin yeni satış kanallarına yönelik satış stratejileri geliştirilmesinde rol oynadı. Veli Tan Kirtiş, 1998 yılında Müşteri İlişkileri ve Proje Müdürü olarak başladığı Info Holding şirketlerinden Internet İletişim Teknolojileri A.Ş.’deki görevine bir yıl sonra Genel Müdür olarak devam etti. 2000 yılında Dell Computers ün Türkiye Distribütörü Sentim Bilişim Teknolojileri A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Direktörü, 2001 yılında ise aynı şirketin Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Kirtiş, bu görevini 2003 yılı Eylül ayına kadar sürdürdü.

Aynı tarihte Koç Bilgi Grubu şirketlerinden Bilkom/Apple Bilişim Hizmetleri A.Ş.’de Genel Müdür olarak göreve başlayan Kirtiş, Koç Bilgi Grubunda Koç Sistem, Bilkom, Biletix ve Koçnet gibi grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulundu.

Kirtiş, 2005-2007 yılları arasında Turkcell grup şirketlerinden Tellcom İletişim Hizmetleri AŞ nin Genel Müdürü olarak profesyonel göreve devam ettikten sonra, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA programlarında ders vermeye devam etmektedir.

Veli Tan Kirtiş, İTÜ Elektrik Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve masterını Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda yaptı. Kirtiş, Türk Bilişim Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜBİSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Türk Kültür Vakfı (TKV) ve Türkiye Bilişim Derneği (TBD) üyesidir. Kirtiş, iyi derecede İngilizce ve Danimarkaca biliyor.


Sosyal Ağlarda Paylaş