VOLKAN AKI
Turkishtime Dergisi Baş Editörü

Kimdir?

Gazeteciliğe 1988 yılında başlayan Volkan AKI, dergi yayıncılığı, gazete yönetimi ve Radyo – TV programcılığı konusunda 20 yılı aşkın bir deneyime sahiptir.
1988 yılında, Karacan Yayınları’nda ekonomi dergiciliğine adım atan AKI, daha sonra yaklaşık 13 yıl Doğan Grubu bünyesinde çalışmıştır.
Aylık iş ve ekonomi dergisi Capital’de, Haber Müdürlüğü ve Yazı İşleri Müdürlüğü gibi görevlerin ardından, 4 yıl boyunca Capital Dergisi’nin Yayın Yönetmenliğini yapmıştır. Ayrıca yine aynı dergide “İnsanlar” köşesini hazırlamıştır.
2005 yılından 2008 yılı Mart ayına kadar Akşam Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü ve Ekonomi sayfalarının yöneticiliğini yapan AKI, aynı süre içinde, Akşam Gazetesi’nde iş dünyası ve ekonomi üzerine köşe yazıları yazmıştır. Volkan AKI, ayrıca SKY Türk TV kanalında 3 yıl boyunca sabah yayınlarında, ekonomi yorumları da yapmıştır. AKI, yine TV8’de Ekosantrik isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir.
Volkan AKI, Ocak 2008’den bu yana Stratejik İletişim Danışmanlığı yapmaktadır. Bunun yanısıra 2012 ylından beri TurkishTime Dergisi’nde Baş Editör olarak görev yapmaktadır.
Ekonomi gazeteciliği ve medya yöneticiliğinin yanı sıra iş dünyasını da yakından tanıyan Volkan AKI, masanın iki tarafını da iyi bilen bir uzmanlığa sahiptir.
AKI, bir yandan Medya eğitimlerine devam ederken CEO, Genel Müdür ve Yönetim Kurullarına, PR şirketlerine İletişim Stratejileri konusunda danışmanlık yapmaktadır. Üst düzey yöneticilere iletişim, medya ilişkileri, gündem takibi gibi konularda Koçluk yapan Volkan AKI, yöneticilerin ihtiyaçlarına göre özel 360 derece iletişim eğitimi programları da hazırlamaktadır.
Volkan AKI 2011 yılı eylül ayında, VodacoSocial Real Time Marketing ajansının kurucularından biri olmuş ve VodacoSocial’ın genel müdürlüğünü de üstlenmiştir. Böylece iletişimin yeni mecrası Sosyal Medya’da da aktif şekilde yer almış ve sektöre farklı bir yaklaşım getirmek üzere yola çıkmıştır. “İletişim bütündür, sosyali, online veya offline’ı olmaz, sadece teknolojiyle birlikte oluşan yeni mecralar vardır” diyen AKI, iletişimde artık her şeyin “real time” gerçekleşmeye başladığına dikkat çekmektedir. Volkan AKI, “140 karakterde derdinizi anlatamıyorsanız, toplumla iletişim kuramazsınız” demektedir.
Böylece iletişimin pek çok alanında deneyimi bulunan AKI, bu bakış açısını çeşitli seminer ve workshop’larla da aktarmaktadır.

Konuşma Konuları

Yeni Medya Düzeni
İletişim Stratejileri ve Medya İlişkileri
Ekonomi Yayıncılığı
Ekonomi Trendleri
Sosyal Medya’ya Bakış ve Şirketler
CEO Koçluğu (Medya ilişkileri, iletişim, gündem yönetim vs.)


Sosyal Ağlarda Paylaş